اپل درباره پشتیبانی macOS از فرمت های ویدیویی قدیمی هشدار داد
میلاد رستگاری فرد
ارسال شده در:02 آذر 1397، 12:00

اپل درباره پشتیبانی macOS از فرمت های ویدیویی قدیمی هشدار داد

اپل با آپدیتی که اخیرا برای نرم‌افزار ویرایش ویدیو خود یعنی فاینال کات پرو ایکس منتشر کرده، به کاربران اعلام کرده‌است که macOS در آینده از بعضی فرمت‌های ویدیویی قدیمی پشتیبانی نخواهد کرد.

اپل هفته پیش یک آپدیت بزرگ برای نرم‌افزار فاینال کات پرو ایکس که یک نرم‌افزار ویرایش ویدیو است، ارائه کرد. در این آپدیت قابلیت اضافه کردن فعالیت‌های نرم‌افزارهای دیگر به جریان کار و همچنین قابلیت به اشتراک گذاشتن خودکار فایل‌ها و بسیاری قابلیت‌های دیگر اضافه شده‌اند. اپل همچنین در مورد پشتیبانی از فرمت‌های ویدیویی قدیمی در نسخه‌های آینده macOS هشدار داد.

آن چنان که اپل در نوشته‌ای در بخش پشتیبانی این نرم‌افزار در قالب آپدیت 10.4.4 Final Cut Pro X توضیح داده: «برای نسخه‌های آینده macOS آماده باشید و پروژه‌هایی که در آن‌ها فایل‌های ویدیویی با فرمت‌های قدیمی وجود دارد را زودتر به پایان برسانید».

اپل از بعضی و نه همه این فایل‌های ویدیویی که در آینده پشتیبانی از آن‌ها در macOS متوقف می‌شود نام برده‌است:

فرمت‌های قدیمی با macOS موهاوی همخوانی دارند اما نسخه‌های آینده، آن‌ها را پشتیبان نمی‌کنند. فرمت‌های قدیمی شامل ویدیوهای ضبط شده با دوربین‌های Sony HDCAM-SR، ویدیوهای ضبط شده با دوربین‌های GoPro با فرمت CineForm، فایل‌های ویدیویی با فرمت DNxHD و DNxHR که با نرم‌افزارهی مختلف ساخته شده‌اند، ویدئوهای ضبط شده با دوربین‌های قدیمی و یا فایل‌های کار شده با نرم‌افزار قدیمی می‌شوند.

لیست فرمت‌های ویدئویی که توسط نرم‌افزار پشتیبانی می‌شوند را می‌توانید در وبسایت اپل مشاهده کنید.

در نوشته سایت اپل روش به پایان رساندن پروژه‌هایی که محتوی فرمت‌های قدیمی هستند و همچنین روش به‌روز کردن پروژه‌های کامل شده نیز آموزش داده شده‌است.

هنوز به طور دقیق مشخص نیست که از کدام نسخه آینده macOS پشتیبانی از فرمت‌های قدیمی متوقف می‌شود و یا این که این نسخه چه زمان عرضه می‌شود اما بهتر است هر چه زودتر دست‌به‌کار شوید و پروژه‌های خود در فاینال کات پرو را تمام کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha