فروش‌ آنلاین جمعه سیاه به 6.22 میلیارد دلار رسید و رکورد زد
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:05 آذر 1397، 22:30

فروش‌ آنلاین جمعه سیاه به 6.22 میلیارد دلار رسید و رکورد زد

آخرین جمعه ماه نوامبر را جمعه سیاه می‌نامند اما رنگ این روز برای فروشندگان و خریداران کاملا سفید است! مبلغ فروش در جمعه سیاه امسال در فروشگاه‌های آنلاین به عدد 6.22 میلیارد دلار رسید که یک رکورد به حساب می‌رود.

همان طور که می‌دانید به آخرین جمعه ماه نوامبر، جمعه سیاه می‌گویند. در این روز در کشور‌های زیادی و مخصوصا کشورهایی که تقویم آن‌ها را بر اساس ماه‌های میلادی تنظیم می‌شوند، جشنواره‌های فروش برگزار می‌شود و مردم زیادی خریدهای سال نو خود را با قیمت‌های وسوسه کننده انجام می‌دهند. معمولا در این روز رکوردهای فروش جا به جا می‌شوند و در مبلغ و مقدار فروش شرکت‌ها و خرده فروش‌های آنلاین عددهای جالبی دیده می‌شود. امسال و در مجموع حدود 6.22 میلیارد دلار در خرده فروشی‌های آنلاین ایالات متحده کالا به فروش رفت. این کالا شامل انواع از گوشی‌های مویابل تا اسباب بازی بود.

Black Friday/جمعه سیاه

این آمار از Adobe Analytics گرفته شده است. Adobe Analytics در جامعه آماری خود 80 درصد از تمام خرده فروشی‌های برتر آنلاین (از جمله آمازون و وال مارت) را دارد. حدود 2.1 میلیارد دلار یعنی یک سوم از قیمت گفته شده، مربوط به فروش گوشی‌های تلفن همراه بوده است که رقم بسیار جالبی است و نسبت به 1.4 میلیارد دلار سال گذشته، افزایش 50 درصدی را نشان می‌دهد. فروش‌هایی که به صورت اینترنتی و فیزیکی هستند (کالا را از اینترنت سفارش داده و در مغازه تحویل بگیریم) در سال جاری 73 درصد از تمام فروش‌های بین دوشنبه تا جمعه را تشکیل می‌داند.

تیلور شریینر، مدیر اطلاعات دیجیتال کمپانی ادوبی، می‌گوید:

خرده فروشان با فراهم آوردن تجربیات موبایلی بهتر برای بازدیدکنندگان، 10 درصد از تمام بازدیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را به خریداران این محصول تبدیل کردند.

بزرگترین تخفیف‌های امسال به حوزه‌هایی چون محصولات کامپیوتری (17.8 درصد تخفیف نسبت به میانگین کل قیمت)، تلویزیون‌ها (18 درصد تخفیف نسبت به میانگین کل قیمت) و اسباب بازی‌ها (27.1 درصد تخفیف نسبت به میانگین کل قیمت) مربوط می‌شدند. طبق ادعای ادوبی، سایت Cyber Monday می‌تواند عنوان بیشترین مقدار فروش آنلاین در یک روز در تاریخ را به خود اختصاص دهد چرا که این سایت می‌تواند به طور بالقوه باعث فروش 7.8 میلیارد دلار انواع کالا شود.

تیلور شریینر گفت:

در واقع فروش‌هایی که از طریق سایت Cyber Monday انجام می‌شوند، می‌تواند هنوز هم ادامه دار باشد و فروش این سایت را افزایش شگرفی دهد و بیشترین مقدار فروش آنلاین در یک روز در ایالات متحده را به نام خود به ثبت رساند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha