جانی آیو و مارک نیوسان برای جمع آوری کمک به خیریه انگشتر الماس طراحی کردند
مهدی شمشیربند
نویسنده:مهدی شمشیربند
ارسال شده در:05 آذر 1397، 15:00

جانی آیو و مارک نیوسان برای جمع آوری کمک به خیریه انگشتر الماس طراحی کردند

مدیر بخش طراحی کمپانی اپل ، جانی آیو به همراه دستیار طراح خود مارک نیوسان به منظور جمع آوری کمک نقدی به خیریه، اقدام به ساخت انگشتر الماس با قیمتی معادل 250 هزار دلار کردند. این انگشتر به زودی به حراج گذاشته خواهد شد.

جانی آیو مدیر بخش طراحی کمپانی اپل و همچنین دستیار طراح او، مارک نیوسان به منظور جمع آوری کمک‌های نقدی برای کمک به کمپین قرمز (RED) اقدام به ساخت انگشتر الماسی به قیمت حدود 250 هزار دلار کردند. کمپین قرمز از سال 2006 آغاز به کار کرده و با کمک‌های شرکای تجاری بزرگ خود شامل کوکاکولا (Coca-Cola)، اپل (Apple)، نایکی (Nike)، آمریکن اکسپرس (American Express)، استارباکس (Starbucks)، کانورس (Converse)، الکترونیک آرتز (Electronic Arts)، بوکارو (Buckaroo)، گپ (Gap)، پنگوئن کلاسیکس (Penguin Classics)، آرمانی (Armani)، هالمارک (Hallmark) و غیره به جمع‌آوری مبالغ نقدی برای درمان بیماری ایدز (HIV/AIDS) در هشت کشور آفریقایی می‌پردازد.

برای آشنایی بیشتر شما با این مطلب، در صورتی که علاقه‌مند به حوزه فناوری بوده باشید و اخبار فناوری را نیز دنبال کرده باشید، قطعاً با نسخه‌های قرمز رنگ آیفون، آیپاد و یا حتی مک آشنایی دارید. این رنگ از این دستگاه‌ها به منظور کمک به این کمپین هرساله تولید خواهد شد. علاوه بر اپل، کمپانی‌های دیگر نیز به فروش بخشی از محصولات خود برای کمک به این کمپین اقدام می‌کنند.

حال، مدیر بخش طراحی اپل، جانی آیو و دستیارش مارک نیوسان اقدام به طراحی و ساخت انگشتر الماسی به ارزش حدود 250 هزار دلار کرده‌اند. هدف از ساخت این انگشتر توسط آنها، به حراج گذاشتن آن در مهمانی خیریه‌ای در 5 دسامبر (14 آذر) به منظور کمک به این کمپین (قرمز) است. برای ساخت این انگشتر، از الماس بسیار مرغوبی استفاده شده است و همچنین گفته می‌شود که این انگشتر الماس بین حدود قیمت 150 تا 250 هزار دلار در این حراجی به فروش برسد.

جانی آیو و مارک نیوسان اپل / Jony Ive And Marc Newson

جانی آیو در طراحی مینیمال (Minimal) شهرت بسیار زیادی دارد و ما این علاقه بسیار زیاد او به این سبک را بعد از حضورش در اپل و در بازطراحی کامل آی او اس 7 مشاهده کردیم. حال در طراحی این انگشتر الماس نیز استفاده از این سبک کاملاً نمایان است. استفاده از حلقه فلزی انگشترها که درواقع ساختار اصلی تمامی انگشترها است با طراحی بسیار زیبا و مینیمالیست این دو طراح از بین رفته و به جای آن برای ساخت ساختار اصلی این انگشتر تنها از الماس استفاده شده است.

لازم به ذکر است که این سنگ الماس منحصر به فرد توسط Diamond Foundry ساخته شده است. این انگشتر به صورت ویژه پس از اتمام مزایده برای شخص برنده تراش داده خواهد شد و طبق اطلاعات منتشر شده، آنها قادرند تا این انگشتر را به اندازه ابعاد انگشت 5 (بر اساس مقیاس اندازه گیری انگشتان در آمریکا) نیز تراش دهند. این مزایده در 14 آذر (5 دسامبر) در ساعت 7 به وقت محلی شهر میامی برگزار خواهد شد.

طبق اظهارات Sotheby مسئول برگزاری این مزایده:

برای ایجاد این انگشتر، قطعه الماس مورد نظر چندین هزار بار تراش خواهد خورد. مقیاس بعضی از این تراش‌ها حتی به اندازه چندصد میکرومتر است. حلقه‌ داخلی این انگشتر ابعادی استوانه‌ای دارد که به منظور صاف بودن این سطح، توسط یک واتر جت (Water Jet) و اشعه لیزری به ضخامت یک میکرومتر صیقل داده شده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha