یک گونه دایناسور از روی شخصیت تانوس مارول نامگذاری شد
میلاد رستگاری فرد
ارسال شده در:05 آذر 1397، 13:00

یک گونه دایناسور از روی شخصیت تانوس مارول نامگذاری شد

شخصیت تانوس مارول پس از حضور در فیلم Avengers: Infinity War، موضوع گفتگوهای فراوانی بوده‌ است اما قضیه تا جایی پیش رفته که دانشمندان فسیل‌شناس نیز از آن تاثیر پذیرفته و نام گونه‌ای از دایناسور را تانوس گذاشته‌اند.

گزارشی در سال ۲۰۱۴ در رسانه‌ها منتشر شد که شواهدی از پیدا شدن یک گونه‌ی ناشناخته از دایناسورها را نشان می‌داد. اوایل امسال مشخص شد که بقایای کشف شده متعلق به یک نوع دایناسور موسوم به Brachyrostran Abelisaurdid بوده‌اند. بر اساس نظریه‌های محققان، این گونه در اواخر دوره کرتاسه در محل کشور برزیل کنونی می‌زیسته است. هم‌چنین محققین معتقدند که این دایناسور بهترین شکارچی گونه خود نبوده اما گوشت‌خوار نسبتا خطرناکی بوده است.

برای نام‌گذاری این گونه جدید، محققان بر روی Thanos Simonattoi به اتفاق نظر رسیدند، نامی که از تایتان دیوانه دنیای سینمایی مارول برگرفته شده است. این شخصیت که توسط جیم استارلین در سال ۱۹۷۳ خلق شد، امسال با نقش مهمی که در بلاک باستر Avengers: Infinity War ایفا کرد تبدیل به نامی آشنا برای همگان شده است.

این موضوع البته در فضای مجازی دست‌مایه شوخی هم شد. دستکش اینفینیتی به تانوس (Thanos) این توانایی را می‎دهد که از قدرت تک‌تک سنگ‎های ابدی بهره‎مند شود، یا حتی از همه آن‌ها به شکل همزمان استفاده کند. تانوس با این دستکش تقریباً هرکاری که دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و حتی می‌تواند قدرتمندترین قهرمانان را با یک بشکن از صفحه روزگار محو سازد. هواداران در صفحه ردیت r/inthesolstone به بحث در این مورد پرداختند و این که این دایناسور با دست‌های کوچک خود چطور می‌تواند دستکش اینفینیتی را دستش کند. پیشنهاد هواداران این بود که آن را روی پایش قرار دهد.

این اولین باری نیست که یک دایناسور از روی یک شخصیت کتاب‌های کامیک نام‌گذاری می‌شود. در سال ۲۰۱۵ یک گونه جدید که از خویشاوندان ترایسراتوپس‌ها بود به خاطر شکل خاص شاخ‌هایش، پسر جهنمی (Hellboy) نام‌گذاری شد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha