بنزین دو نرخی: وزارت نفت با طرح مجلس موافقت کرد
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:05 آذر 1397، 19:00

بنزین دو نرخی: وزارت نفت با طرح مجلس موافقت کرد

براساس گزارش خبرگزاری مهر وزارت نفت با طرح مجلس در رابطه با بنزین دو نرخی موافقت کرد. با این حال هنوز به طور دقیق و مشخص افزایش قیمت مشخصی در برنامه بودجه سال 98 مشاهده نمی‌شود.

بنزین / Fuel and gasoline

هفته گذشته خبرهایی مبنی بر اینکه قیمت بنزین در کشور به 1800 تومان برسد در فضای مجازی به گوش می‌رسید. در این راستا شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود از این پس برای دریافت بنزین در جایگاه‌های سوخت ارائه کارت سوخت الزامی است. در این رابطه جلال میرزایی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که دولت جلسه‌ای در خصوص افزایش قیمت بنزین با سازمان انرژی و مجلس برگزار نکرده و خبر افزایش قیمت صحت ندارد. اما با توجه به مصرف بی‌رویه سوخت و همچنین قاچاق راهکارهایی در این زمینه در حال بررسی است.

با این حال عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی محمد حسینی، امروز از دو نرخی شدن بنزین خبر داد و در این رابطه اشاره داشته است که افزایش نرخ ارز و به دنبال آن ارزان بودن نرخ سوخت در کشور باعث شده است تا اقتصاددانان برای جلوگیری از قاچاق سوخت و مصرف بی‌رویه بر روی افزایش نرخ آن تاکید داشته باشند.

مصرف بی رویه سوخت / Unnecessary consumption Fuel and gasoline

این مقام عالی همچنین اضافه کرد که تجربیات سالیان گذشته در رابطه با استفاده از کارت سوخت باز هم ایرادات خاص خود را دارد و اقتصاددانان معتقدند بنزین دو نرخی فسادهایی را در اقتصاد این حیطه ایجاد می‌کند و در این راستا بهتر است که دولت به دنبال روش‌های مدیریتی مناسبی باشد. محمد حسینی ادامه داد: متاسفانه زیرساخت‌های مورد نیاز در کشور وجود ندارد. پس افراد باید دوباره نسبت به فعال کردن کارت‌های سوخت خود اقدام نمایند. اما شاید این بار دولت سازوکار دیگری در اجرا بیاندیشد.

در این راستا عضو ستاد بودجه سال 98 اعلام کرد که هنوز سازوکار مشخص و دقیقی برای طرح بنزین دونرخی وجود ندارد و الزامی در این رابطه در لایحه بودجه 98 مشاهده نشده است. وی ادامه داد: در رابطه با دو نرخی شدن قیمت بنزین در بودجه سال 98 طرحی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت تهیه شده و توسط وزارت نفت تایید شده است. همچنین محمد حسینی تاکید کرد براساس این طرح، این بار دولت یارانه سوخت را به جای اینکه به خودروهای ایرانی بپردازد به افراد پرداخت می‌کند. در این رابطه برای اطلاع از جزئیات طرح معرفی شده در آینده می‌توانید با بخش اخبار خودرو در پلازامگ همراه باشید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha