استفاده لینکدین از ۱۸ میلیون آدرس ایمیل برای تبلیغات در فیسبوک
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:05 آذر 1397، 22:00

استفاده لینکدین از ۱۸ میلیون آدرس ایمیل برای تبلیغات در فیسبوک

پس از رسوایی‌های فراوان فیسبوک حال ظاهرا نوبت به لینکدین رسیده که از آدرس ایمیل ۱۸ میلیون غیرکاربر لینکدین برای تبلیغات در فیسبوک استفاده کرده است.

لینکد‌ین (LinkedIn) شبکه محبوب کسب و کار دچار مشکل شده است. حفظ حریم کاربری در دنیای فناوری و ارتباطات از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربران هرروز با اخبار جدیدی درباره نقض حریم کاربری در دنیای تکنولوژی مواجه می‌شوند. پس از رسوایی‌های پی‌در‌پی فیسبوک در رابطه با نقض حریم خصوصی کاربران شبکه آنلاین TechCrunch گزارشی را منتشر کرده است که شبکه اجتماعی محبوب کسب و کار را زیر سوال می‌برد.

 LinkedIn / لینکداین

هفته پیش کمیسیون محافظت از داده‌ها در ایرلند گزارش فعالیت‌های این کمیسیون طی شش ماه نخست سال 2018 را در TechCrunch منتشر کرده است. این کمیسیون در گزارش مزبور به شکایتی علیه لینکدین اشاره می‌کند و این شبکه اجتماعی کسب و کار را متهم کرده که برای تبلیغات در فیسبوک از آدرس ایمیل کاربرانی استفاده کرده که جزو کاربران این شبکه نیستند.

پس از طرح شکایت علیه لینکدین، کمیسیون محافظت از داده حسابرسی خود را آغاز کرد. نتیجه حسابرسی‌ها نشان می‌دهند شبکه مجازی لینکدین که بعنوان مناسب‌ترین شبکه کسب و کار اجتماعی شهرت دارد مقررات محافظت از داده‌ها را نقض کرده است. به نقل از وب‌سایت TechCrunch در این گزارش، این شبکه کسب و کار آنلاین در تلاش برای افزایش پایگاه کاربری خود «آدرس ایمیل‌های هش شده نزدیک به 18 میلیون نفر را پردازش کرده است که جزو کاربرانش نیستند»، سپس با استفاده از این ایمیل‌ها از طریق تبلیغات سراغ کاربران فیسبوک رفته است.

بنا به گزارش TechCrunch، بسیاری از شرکت‌ها پیش از اجرای مقررات جدید اروپا برای داده‌ها، عملیات پردازش داده‌ای‌شان را به ایرلند منتقل کردند. کمیسیون حفاظت از داده‌ها می‌گوید:

نهایتا این شکایت بشکل مسالمت آمیز و دوستانه‌ای حل و فصل شد و عملیات لینکدین متوقف گردید.

البته در این گزارش نگرانی دیگری «در رابطه با مسائل سیستماتیک بزرگتری» وجود دارد، به همین منظور کمیسیون محافظت از داده‌ها تحقیقات سری دوم را آغاز کرد تا مشخص شود که آیا لینکدین «اقدامات سازمانی و امنیتی فنی» لازم را اتخاذ کرده است یا خیر.

در بررسی‌های انجام شده مشخص گردید که وب‌سایت لینکدین «پیش محاسبه یک شبکه حرفه‌ای پیشنهادی برای کاربران غیرعضو لینکدین را انجام می‌داد». کمیسیون محافظت از داده‌ها سپس به لینکدین دستور توقف و حذف تمام داده‌های موجود تا قبل از اردیبهشت (می) 2018 داد.

کمپانی لینکدین در بیانیه‌ای که برای TechCrunch فرستاد عنوان می‌کند:

شرکت لینکدین در انجام بررسی‌ها نهایت همکاری را با کمیسیون داشته است و از اینکه خارج از روال و رویه همیشگی خود موجب آزردگی کاربران شده صمیمانه از آن‌ها عذرخواهی می‌کند. تمام اقدامات مقتضی صورت گرفته‌اند و قول می‌دهیم که چنین اتفاقی دیگر هرگز رخ نخواهد داد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha