نوکیا و اوپو قرارداد چند ساله استفاده از حقوق پتنت امضا کردند
المیرا رحیمی
نویسنده:المیرا رحیمی
ارسال شده در:06 آذر 1397، 11:00

نوکیا و اوپو قرارداد چند ساله استفاده از حقوق پتنت امضا کردند

نوکیا، غول دنیای تلفن همراه، قراردادی چند ساله با اوپو امضا کرده است. این شرکت چینی نوپا هم اکنون می‌تواند مانند سایر شرکت‌های بزرگ این عرصه یعنی سامسونگ، شیائومی و هواوی از حقوق مالکیت معنوی نوکیا بهره ببرد.

امروز نوکیا اعلام کرد که قرارداد چند ساله استفاده از حقوق پتنت با اوپو امضا کرده که یک شرکت چینی تولیدکننده گوشی هوشمند است. جزئیات زیادی از مفاد این قرارداد مشخص نشده است. اوپو که متعلق به کمپانی BBK است، اکنون به نوکیا، بزرگترین مالک پروانه ساخت در صنعت تلفن همراه، متکی است.

مدیر ارشد حقوقی نوکیا‌ و رئیس شرکت نوکیا‌ تکنولوجیز، ماریا وارسلونا اظهار داشت این توافق نامه، برنامه جهانی مجوزدهی نوکیا‌ را تقویت خواهد کرد.

اوپو یکی از رهبران صنعت گوشی‌های هوشمند است و نوکیا مفتخر است که مقدم این شرکت چینی را به عنوان صاحب امتیاز حقوق معنوی نوکیا گرامی دارد. این قرارداد باری دیگر، برنامه جهانی مجوزدهی نوکیا را تقویت خواهد کرد.

از این پس اوپو با سایر تولید کنندگان بزرگ تلفن‌های هوشمند نظیر سامسونگ، شیائومی، و هواوی دور یک میز خواهند نشست. شرکت‌های ذکر شده سال‌هاست از بخش بزرگی از مالکیت معنوی نوکیا بهره می‌برند.

نوکیا و اوپو/nokia and oppo

باید گفت که نوکیا‌ قدیمی‌ترین شرکت تولیدکننده گوشی در جهان است. از نوکیا به عنوان غول صنعت موبایل یاد می‌کنند. این شرکت بیشتر بر ساخت تجهیزات و زیرساخت‌های مخابراتی و برنامه‌های ناوبری متمرکز است. ریشه‌های این شرکت به سال 1856 بر می‌گردد. اما شایان ذکر است که نوکیا تا سال 1912 وارد صنعت ارتباطات نشده بود و در سال‌های قبل از آن محصولاتی مانند تایر اتومبیل، محصولات کاغذی، دوچرخه، باتری الومینیومی، کابل‌های ارتباطی و … تولید می‌کرد. نوکیا درسال 1987 یکی از گوشی‌های همراه اولیه را به جهانیان معرفی کرد.

اوپو الکترونیکس شرکتی چینی است که بیشتر با تلفن‌های همراه هوشمند و دستگاه‌های پلیر بلوری شناخته می‌شود. این شرکت در سال 2016 برترین شرکت تولیدی گوشی در چین بود و در همان سال، رتبه هشتم دنیا را به خود اختصاص داد. اوپو که متعلق به شرکت بی بی کی الکترونیکس است، در سال 2001 پا به عرصه وجود گذاشت. اکنون با این قرارداد افق‌های جدیدی برای این شرکت باز شده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha