گوگل مپ پشتیبانی از هشتگ را به نسخه اندروید این اپلیکیشن اضافه کرد

قابلیت جدید گوگل مپ پشتیبانی از هشتگ در نقدها و نظرات را امکان پذیر می‌سازد. این قابلیت در حال حاضر تنها برای کاربران اندروید در دسترس است اما احتمال می‌رود به زودی برای کاربران iOS نیز در دسترس قرار بگیرد.

شرکت گوگل قصد دارد قابلیت پشتیبانی از هشتگ‌ها را به نقدهای ثبت شده در اپلیکیشن گوگل مپ اضافه کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا کلمات کلیدی مرتبط را در بررسی‌های خود ضمیمه کنند، در نتیجه به کاربران دیگر کمک می‌کنند تا محتوای مورد علاقه و مورد نیاز را راحت‌تر پیدا کرده و به کسب اطلاعات بپردازند. برای نمونه، می‌توان در رابطه با یک رستوران خاص از هشتگ‌هایی همانند #دلپذیر یا #مناسب_خانواده استفاده کرد.

گوگل هفته گذشته به طور بی سر و صدا این ویژگی را فعال کرد. این کمپانی آمریکایی تایید کرده که این ویژگی برای کاربران اندروید در سرتاسر جهان در دسترس قرار گرفته است. به نظر نمی‌رسد این قابلیت در حال حاضر برای کاربران iOS در دسترس باشد، اما این احتمال وجود دارد که به زودی امکان استفاده از این ویژگی برای کاربران این سیستم عامل نیز فراهم شود.

هشتگ اندروید / hashtag

نه تنها قابلیت افزودن هشتگ به نقدها امکان‌پذیر شده، بلکه حتی گوگل به کاربران پیشنهاد می‌دهد تا 5 هشتگ مختلف را در زمان انتشار نظرات جدید خود به کار ببرند. این هشتگ‌ها در انتهای بررسی قرار می‌گیرند تا زمینه کافی را برای کاربران نیازمند اطلاعات، فراهم سازند.

می‌توان گفت استفاده از هشتگ تبدیل به یک مولفه مشترک در میان همه جوامع ارتباطی اینترنتی شده است. در ابتدا پلتفرم‌های مختلف و بسترهای نرم‌افزاری، از پذیرش آن به عنوان یک اصل ارتباطی سر باز می‌زدند اما در نهایت شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، پشتیبانی از تگ را به رسمیت شناخته و اعمال کردند. هشتگ‌ها باعث جستجوی سریعتر کاربران در میان محتویات دارای کلمات کلیدی یکسان می‌شوند.

راهنماهای محلی گوگل مپ می‌توانند با افزودن هشتگ به بررسی‌های قدیمی خود، به کاربرانی که در آینده از آن مکان یا ناحیه بازدید خواهند کرد کمک کنند. همچنین می‌توان از هشتگ برای برجسته کردن دسترسی‌های ویژه همانند رستوران‌ها، چشم‌اندازها و نقاط توریستی، اقلام خاص موجود در فروشگاه‌ها و موارد دیگر استفاده کرد. این قابلیت به طور محسوس باعث بالا رفتن سطح دسترسی‌پذیری شده و راه توسعه را برای آینده هموار می‌کند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha