فیلم Aquaman با واکنش خوبی از سوی منتقدان مواجه شده است

فیلم Aquaman با واکنش خوبی از سوی منتقدان مواجه شده است
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم Aquaman برای عده محدودی از منتقدان سینما اکران شد و این منتقدان نقدهای کوتاهی را از این فیلم منتشر کرده‌اند. در این مطلب چندین نقد‌ کوتاه را بررسی می‌کنیم تا دیدگاه بهتری نسبت به این فیلم کسب کنیم.

فیلم Aquaman اخیرا در جلسه‌ای خصوصی برای عده‌ای از منتقدان مهم صنعت سینما و خبرنگاران اکران شد. اکنون نقدهای اولیه فیلم Aquaman کم کم منتشر می‌شوند و با توجه به این نقدها بنظر می‌آید که این فیلم نه تنها یک محصول ناامید کننده نیست، بلکه با عظمت، زیبایی و طراحی صحنه‌های اکشن‌، بسیاری از بینندگانش را نیز به‌وجد آورده‌ است. دنیای سینمایی دی‌سی در عرضه آخرین محصول خود یعنی فیلم Justice League در سال 2017، با واکنش نه چندان مثبتی از سوی منتقدان مواجه شد و به موفقیتی دست نیافت.

پس از شکست فیلم Justice League (هم از دیدگاه منتقدان و هم تقریبا از دیدگاه مالی) بود که تلنگری به مسئولان دنیای سینمایی کمپانی دی‌سی کامیکس (DC Comics) وارد شد. آنها مجبور بودند که فیلم بعدی DCEU را طوری بسازند که به موفقیت دست یابد وگرنه روند سقوطی این رسانه سینمایی بزرگ ادامه پیدا می‌کرد. آنها تصمیم گرفتند محصول بعدی‌شان یک فیلم مستقل درمورد کاراکتر جدید و محبوبی که برای اولین بار در فیلم Justice League به تصویر کشیده شد، باشد. با انتخاب جیمز وان (James Wan) بعنوان کارگردان، فیلم Aquaman وعده یک فیلم اکشن جذاب و جاه‌طلبانه‌ای را به مخاطبان می‌داد؛ زیرا که فیلم قبلی کارگردانش، فیلم موفق و جذاب Furious 7 بود. درواقع این کارگردان در فیلم‌سازی ژانر اکشن امتحان خود را پس داده بود.

Aquaman / آکوامن

 

با تماشا کردن چند لحظه ابتدایی آخرین تریلر فیلم Aquaman می‌توان به راحتی متوجه شد که آقای وان، حداقل بخوبی از پس به تصویر کشیدن تمدن زیرآبی آتلانتیس برآمده است. رنگ‌ها پرطراوت‌اند، تمدن زیرآبی آتلانتیس وسیع بنظر می‌رسد و بنظر می‌آید که انسجام خوبی در اتمسفر زیرآب این فیلم وجود دارد. اما با تمام این تفاسیر، بازهم بهتر بود که انتظارات خودمان را تا زمان انتشار نقدها یا حتی تا زمان اکران کنترل کنیم؛ زیرا که هر فیلمی می‌تواند در یک تریلر دو یا سه دقیقه‌ای فوق‌العاده بنظر برسد.

حال که بالاخره افرادی نسخه نهایی فیلم Aquaman را دیده‌اند، بنظر می‌آید که تریلرها دروغ نمی‌گفتند و صحنه‌های اکشن و جلوه‌های بصری این فیلم، واقعا دیدنی و زیبا طراحی شده‌اند. در ادامه توییت‌های منتقدان و خبرنگارانی که این فیلم را در این جلسه خصوصی تماشا کرده‌اند را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

فیلم Aquaman از ابتدا تا انتها می‌ترکاند! فیلمی با صحنه‌های اکشن زیبا کارگردانی شده، جلوه‌های بصری و فیلم‌برداری چشم‌گیر، نقش‌آفرینی عالی از سوی بازیگران اصلی مانند جیسون موموآ (Jason Momoa) و امبر هرد (Amber Heard)، موسیقی متنی رویایی و بطور کلی محصولی سرگرم‌کننده! جیمز وان به زیبایی از پس کارگردانی این فیلم برآمده است.

Shaurya Chawla (@_ShauryaChawla) November 26, 2018 —

 

فیلم Aquaman عالی بود! فیلمی با روند هیجانی، پر از صحنه‌های اکشن و مملو از صحنه‌های احساسی و دراماتیک. این فیلم از نظر بصری نفس‌گیر است و صحنه‌های اکشن آن بشدت خفن از آب درآمده‌اند. جیمز وان وظیفه‌اش را به شکل خارق‌العاده‌ای به انجام رسانده است.

Geeks of Color (@GeeksOfColor) November 26, 2018 —

Aquaman / آکوامن - جیسون موموآ

Aquaman فوق‌العاده است. جیمز وان واقعا یک فیلم ابرقهرمانی منحصر به فرد را به تصویر کشیده، فیلمی که بارها به قلمرو «فانتزی – حماسی» وارد می‌شود، اما در المان‌هایی معنوی مانند خانواده و کندوکاو استوار می‌ماند.
دنیای این فیلم از نظر بصری فوق‌العاده است. جیسون موموآ در نقش آرتور کوری (Arthur Curry) بشدت خفن ظاهر شده است. بازی یحیی عبدالمتین و پاتریک ویلسون (Patrick Wilson) نیز واقعا به چشم می‌آید!

Brandon Davis (@BrandonDavisBD) November 26, 2018 —

 

فیلم Aquaman کاملا ترکانده است! از جذبه کاراکتر آرتور کوری با بازی جیسون موموآ بگیرید تا جلوه‌های بصری چشم‌نواز و لذتی که مشخص بود تمام تماشاگران در حین تماشای این فیلم در حال تجربه‌اش بودند. این فیلم دقیقا همان چیزی بود که من امید داشتم و نمی‌توانم صبر کنم تا باری دیگر آن را تماشا کنم! زمانی که اجازه داشته باشم، جزئیات بیشتری را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

Jenna Busch (@JennaBusch) November 26, 2018 —

 

بسیار هیجان‌زده‌ام از اینکه بالاخره می‌توانم لذت فراوانی که از تماشای فیلم Aquaman بردم را به اشتراک بگذارم! این فیلم یک ماجراجویی جالب است که در چهارچوب صحنه‌ها و سکانس‌های اکشن زیبایی ساخته شده است، فیلمی که با یک قهرمان عالی و یک بازیگر عالی‌تر که به زیبایی از ایفای نقش این قهرمان برمی‌آید، به کمال بیشتری دست یافته است. جهان بسیار سرگرم‌کننده و جذابی در این فیلم به تصویر کشیده می‌شود که از لحاظ بصری حرف ندارد. این فیلم یک قدم بزرگ رو به جلو برای دنیای سینمایی دی‌سی است.

Eric Eisenberg (@eeisenberg) November 26, 2018 —

مانند تمام فیلم‌های ابرقهرمانی، فیلم Aquaman نیز بی‌نقص نیست؛ اما خوشبختانه این نقص‌ها آنقدر محسوس نیستند که تجربه کلی فیلم را تحت‌الشعاع قرار دهند. در ادامه شما توییت‌هایی را از منتقدان مشاهده می‌کنید که نسبت به توییت‌هایی فوق، به نقص‌های این فیلم بیشتر توجه کرده‌اند.

فیلم Aquaman را پیش از روز شکرگزاری (thanksgiving) تماشا کردم و یک هفته درموردش فکر کردم. این فیلم خالی از نقص نیست، ولی جذاب و سرگرم‌کننده است. موموآ و پاتریک ویلسون مثل الماسی در این فیلم می‌درخشند. جالب‌ترین موضوع این است که این فیلم کاملا دیوانه‌وار و عظیم ساخته شده است. این فیلم در روند روایت داستان آنقدر عظیم، خلاقانه و دیوانه‌وار می‌شود که نمی‌توانم آن را هضم کنم! باید یک بار دیگر آن را تماشا کنم.

Mike Rougeau (@RogueCheddar) November 26, 2018 —

 

Aquaman یک فیلم جذاب است که صادقانه به همان اندازه‌ای که خوب است بد نیز هست. اگر هیچ‌چیز دیگر را در نظر نگیریم، حداقل جنبه مثبت این فیلم این است که بشدت زیبا بنظر می‌رسد و در روندی روبه‌رشد و بی‌پروا، عظیم‌تر و دیوانه‌وارتر می‌شود.

Meg Downey (@rustypolished) November 26, 2018 —

Aquaman / آکوامن - جیسون موموآ

فیلم Aquaman یک تجربه عظیم، سرگرم‌کننده و دیوانه‌وار را به مخاطب ارائه می‌دهد. این فیلم بشدت ملودراماتیک است و صحنه‌هایی که گاهی در این فیلم به تصویر کشیده می‌شوند، از نظر ابعاد و اندازه، یکی از بزرگترین و جاه‌طلبانه‌ترین صحنه‌هایی هستند که یک انسان می‌تواند تصورش را کند. برخی بخش‌های آن بد هستند، ولی اکثریت فیلم این‌گونه نیست. در کمال تعجب، این فیلم همچنان در لحن کارتونی می‌گنجد. از نظر من این فیلم در لیست برترین فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی، در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

Germain Lussier (@GermainLussier) November 26, 2018 —

اگر جیسون موموآ در فیلم Justice League در نقش آکوامن ظاهر نمی‌شد، این فیلم به یک شکست کامل تبدیل می‌شد؛ حضور این کاراکتر در Justice League یکی از معدود نقاط مثبت این فیلم بود. اینکه کاراکتر آکوامن با بازی جیسون موموآ باری دیگر توانسته در قلب جا باز کند، نباید غافلگیرکننده باشد.

فیلم Aquaman روز 21ام دسامبر (مصادف با سی‌ام آذر)، در سینماهای سرتاسر جهان اکران خواهد شد. نظر شما چیست؟ آیا شما هم پس از دیدن این نقدها، هیجان‌تان برای تماشای این فیلم دوچندان شد یا نه؟ لطفا در بخش نظرات، دیدگاه‌تان را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای اخبار بیشتر از سینمای جهان با پلازامگ همراه باشید.

899x519 (950x548)
149.42 KB

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5