یک شرکت امنیتی می‌ تواند به اطلاعات آیفون های قفل شده دست یابد
نویسنده:علیرضا حسن پور
ارسال شده در:07 آذر 1397، 23:30

یک شرکت امنیتی می‌ تواند به اطلاعات آیفون های قفل شده دست یابد

اخیراً یک شرکت بازیابی داده به نام DriveSavers شروع به تبلیغ تکنولوژی جدیدی کرده که می‌تواند داده‌های طیف وسیعی از دستگاه‌ها از جمله آیفون های قفل شده را با ضریب موفقیت 100 درصد بازیابی کند.

به رغم تلاش‌های اپل، به نظر می‌رسد پژوهشگران امنیتی هنوز هم به راه‌هایی برای دستیابی به اطلاعات دستگاه‌های iOS قفل شده دسترسی دارند. مطابق اطلاعات وبسایت DriveSavers، راه حل مذکور بر روی انواع آیفون‌ها با هر نسخه از iOS، از جمله iOS 12 قابل اجرا است. در بخشی از تبلیغ این شرکت گفته شده:

با به کارگیری این تکنولوژی جدید، ما موفق شدیم به نرخ موفقیت 100 درصد در گشودن قفل و بازیابی اطلاعات تلفن‌های هوشمند دست یابیم. گوشی‌ها و تبلت‌هایی که با رمز عبور محافظت می‌شوند، فارغ از مدل دستگاه، نوع سیستم عامل، پیچیدگی رمز عبور و استفاده از ارقام شش رقمی، شامل این موضوع خواهند بود.

واضح است که هزینه این خدمات ارزان نیست. این شرکت به وبسایت‌ MacRumors گفته است که هزینه استفاده از این تکنولوژی برای متقاضیان، تقریباً 3900 دلار خواهد بود.

Google Chrome password

جای تعجبی ندارد که شرکت DriveSavers کوچکترین اشاره‌ای به نحوه کارکرد این تکنولوژی و چگونگی دور زدن اقدامات امنیتی شدید شرکت اپل در سیستم عامل iOS نمی‌کند. احتمالاً اپل اقدامات لازم برای بهبود آسیب‌پذیری نرم‌افزاری را به زودی انجام خواهد داد، به همین خاطر DriveSavers فرصت محدودی برای بهره‌برداری از این تکنولوژی در آینده خواهد داشت. ممکن است به خاطر داشته باشید که در همین ماه گذشته، اپل با مسئله مشابهی روبرو بود. یک شرکت امنیتی به نام Grayshift راه حلی برای باز کردن قفل دستگاه‌های این شرکت پیدا کرد که با اقدامات امنیتی اپل جلوی آن گرفته شد.

تمایز کلیدی DriveSavers با شرکت مذکور در این است که این شرکت ادعا می‌کند تکنولوژی خود را به مقامات قضایی ارائه نخواهد داد. به عبارت دیگر، این راه حل تنها برای مصرف‌کنندگان کاربرد خواهد داشت همانند کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند، کسانی که بیش از دفعات مجاز رمز عبور خود را به شکل نادرست وارد کرده و همینطور کسانی که قصد گشایش آیفون های قفل شده یکی از نزدیکان خود که به تازگی فوت شده است را دارند. به همین منظور نیز شرکت DriveSavers پروتکلی را طراحی کرده تا اطمینان حاصل کند که کاربران نخواهند توانست دستگاه‌هایی که به آنان متعلق نیست را رمزگشایی نمایند.

بخشی از یادداشت وبسایت MacRumors:

DriveSavers از پروتکل‌های شناسایی سخت‌گیرانه‌ای استفاده می‌کند که در برخی موارد می‌تواند شامل گواهی‌های مرگ، وصیت‌نامه، پرونده‌های دادگاه و موارد دیگری باشد.

با این تفاسیر، این امکان نیز وجود دارد که اپل اجازه دهد این تکنولوژی به عنوان یک راه حل جانبی، به فعالیت خود ادامه دهد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha