در iOS 12 چگونه از صفحه لاک اسکرین تنظیمات اعلان ها را تغییر دهیم؟
المیرا رحیمی
نویسنده:المیرا رحیمی
ارسال شده در:08 آذر 1397، 14:00

در iOS 12 چگونه از صفحه لاک اسکرین تنظیمات اعلان ها را تغییر دهیم؟

اعلان‌ها یکی از ویژگی‌های جالب iOS است. با این ویژگی همواره می‌توان به روز بود. اما گاهی برخی برنامه‌ها اعلان‌های متعددی می‌فرستند که کاربر را خسته و کلافه می‌کند. با iOS 12 می‌توانید تنظیمات اعلان ها را حتی از لاک اسکرین هم تغییر دهید.

اعلان برنامه‌ها یا همان که به زبان عامیانه با «نوتیفیکیشن» می‌شناسیم یکی از بهترین ویژگی‌های سیستم عامل iOS است. این اعلان‌ها شما را از به‌روزرسانی‌های جدید و مهم باخبر می‌کنند، اطلاع می‌دهند که ایمیل جدیدی دارید، و یا پیامی که فرستادید دریافت شده است.  این چند نمونه، مثالی‌های کوچک از صدها اعلانی است که ممکن است روزانه بر روی گوشی خود دریافت کنید. اما این ویژگی در برابر مزایای منحصربه فرد آن، معایبی نیز دارد. برای مثال ممکن است برنامه‌ای نصب کرده باشید که مرتب برای شما اعلان می‌فرستد. در این صورت باید بدانید که چطور می‌توانید این قبیل موارد را مدیریت کنید.

راهکار پیش روی شما بسیار ساده است: مسیر Settings > Notifications را دنبال کنید. سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و تنظیمات لازم را تغییر دهید. اما اپل در نسخه iOS 12 شگردی اضافه کرده است که کاربران می‌توانند مستقیما از صفحه لاک اسکرین نیز تنظیمات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

اعلان ها/notification

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

در صفحه لاک اسکرین یکی از این دو کار را انجام دهید: انگشت خود را بر روی صفحه به چپ بکشید و گزینه «Manage» را انتخاب کنید و یا خفیف و آهسته ضربه بزنید تا پیش نمایشی از اعلان را مشاهده کرده و گزینه سه نقطه (…) را از بالا و سمت راست انتخاب کنید.اعلان ها/notification

با انجام یکی از این دو کار، منویی باز می‌شود که شامل موارد Deliver Quietly ،Turn Off و لینک تنظیمات یا همان «Settings» است. با انتخاب Deliver Quietly، از این پس اعلان‌ها تنها به «Notification Center» فرستاده خواهند شد. اگر گزینه Turn Off را بزنید و Turn Off All Notifications را انتخاب کنید، تمام اعلان‌های برنامه مورد نظر غیرفعال می‌شود. با انتخاب گرینه تنظیمات، قسمت تنظیمات اعلان‌ها باز شده و آنجا می‌توانید موارد لازم را تغییر داده و مدیریت کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha