تماشا کنید: ویدیویی از سیستم اتوپایلوت تسلا و عملکرد آن در زمان واقعی
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:08 آذر 1397، 19:00

تماشا کنید: ویدیویی از سیستم اتوپایلوت تسلا و عملکرد آن در زمان واقعی

سیستم اتوپایلوت تسلا به مانند همه سیستم‌های نوین دیگر هنوز ایراداتی دارد. در این راستا تسلا در تلاش برای افزایش قابلیت عملکرد و اطمینان این سیستم است که نتایج تلاش آن را در ویدیوی این خبر مشاهده خواهید کرد.

سیستم اتوپایلوت تسلا / tesla's autopilot

یکی از مسائلی که گاهی اوقات چهره تسلا را بد جلوه می‌دهد ممکن است از ادعاهای عجیب و غریب و جسورانه ایلان ماسک باشد؛ چراکه وی در عین حال که وعده‌های بزرگی به طرفداران و اهالی خودرو و دنیای فناوری می‌دهد، نمی‌تواند آن‌ها را به موقع عملی کند. ابن در حالی است که طی چند ماه گذشته درباره تسلا مدل 3 شاهد چنین موردی بودیم. به طوری که این کمپانی اعلام کرده بود، قرار است در دسامبر 2017 تولید این خودرو را به 5000 نسخه در سال برساند اما این وعده چندین ماه بعد یعنی در سال 2018 عملی شد.

سیستم اتوپایلوت تسلا / tesla's autopilot

از طرفی ادعاهای بلندپروازانه‌ای را نیز تاکنون از ایلان ماسک در مورد سیستم اتوپایلوت شنیده‌ایم؛ به‌طوری که طبق وعده ایلان ماسک، قرار بود تسلا در سال 2017 قادر باشد مسافت لس آنجلس تا نیویورک سیتی را بدون دخالت راننده طی نماید. هرچند تسلا نتوانست در آن زمان این کار را عملی کند اما اکنون به این مهم دست یافته است. با اینکه ایلان ماسک وعده‌های خود را عملی خواهد کرد اما معمولا بیش از اندازه به قضایا و وعده‌های خود با دید خوشبینانه نگاه می‌کند.

این چنین وعده‌هایی ممکن است وجه تسلا و همین‌طور ایلان ماسک را تحت شعاع خود قرار دهد. مخصوصا که تسلا، در حال اضافه کردن ویژگی‌های جدیدی به سیستم اتوپایلوت خود است. خوب است به این نکته اشاره‌ای داشته باشیم که سیستم اتوپایلوت دارای سنسورهای متنوعی است که در اطراف خودروی خودران تعبیه شده‌اند. این سنسورها اطلاعات پیرامون خودرو را دریافت می‌کنند و به خودرو کمک می‌کند تا درک بهتری از محیط داشته باشد و بتواند با ایمنی بیشتری ماشین را در بزرگراه و یا خیابان هدایت کند. البته این سیستم به مانند همه سیستم‌های نوظهور ایراداتی دارد ولی تسلا در تلاش برای رفع ایرادات و افزایش اعتماد و اطمینان در مورد استفاده از آن است.

سیستم اتوپایلوت تسلا / tesla's autopilot

تسلا، در طی ماه‌های گذشته بروزرسانی‌هایی را برای سیستم اتوپایلوت ارائه داده است که در این بروزرسانی‌ها نه تنها تجربه رانندگی این سیستم را ارتقا داده بلکه در سایه آن قابلیت اطمینان و عملکرد بهتری را نیز برای ویژگی خودران خودروهای خود به ارمغان آورده است. این را در حالی می‌گوییم که با توجه به ویدیوهای پیشین از این سیستم شاهد ارتقای آن در این ویدیوی 360 درجه خواهیم بود.

این ویدیو توسط Pranav Kodali ضبط شده است. در این ویدیوی 18 دقیقه‌ای کاربران می‌توانند به اطراف نگاهی بیاندازند و همه داده‌هایی که سیستم اتوپایلوت تسلا دریافت می‌کند و مورد پردازش قرار می‌دهد را مشاهده نمایند که در نوع خود جالب بوده و ارزش دیدن را خواهد داشت. ما خلاصه‌ای از این ویدیو را به شما در ادامه نمایش می‌دهیم. همچنین شما می‌توانید نسخه کامل این ویدیو را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha