تراشه رده بالای بعدی کوالکام، احتمالا اسنپدراگون 8150 نیست

کوالکام قرار است به زودی چیپ رده‌بالایی عرضه کند که بر خلاف گمانه‌زنی‌های متعدد، عنوان آن اسنپدراگون 8150 نیست و احتمالا نام جدیدی خواهد داشت.

کوالکام به زودی یکی از چیپ‌های رده‌بالای موبایل خود را در نشست فناوری اسنپدراگون معرفی می‌کند. این مراسم 4 تا 6 دسامبر برگزار می‌گردد. این رویداد سه‌روزه مطمئنا روی فناوری 5G متمرکز خواهد بود و احتمالا فناوری‌های زیادی از سوی شرکت‌های مختلف، تولیدکنندگان گوشی و لپ‌تاپ معرفی می‌شود.

تاکنون، در فرضیات مختلف کارشناسان این گونه پیش‌بینی شده که کوالکام سیاست تغییر نام را برای این چیپ جدید خود به کار می‌گیرد. در ابتدا تصور می‌شد که از نام‌هایی نظیر S1/S2/S3/S4 استفاده نماید، اما بعد به نظر آمد که شماره‌گذاری 200/400/600/700/800 را به کار بگیرد، اما در ادامه کارشناسان پیش‌بینی جدیدی کردند که احتمالا به صورت sm8150 نامگذاری خواهد شد.

کوالکام / Qualcomm

در نهایت، تمامی صنعت فناوری به این نتیجه رسیدند که محصول جدید کوالکام تحت عنوان اسنپدراگون 8150 عنوان می‌شود. اما امروز گزارش جدیدی که توسط PCMag منتشر گردید، این احتمال را رد کرد و قویا اعلام کرد که sm8150 تنها یک نام داخلی برای سیلیکون جدید است و نام تجاری این محصول نخواهد بود.

این نشریه نام دیگری را برای این محصول مطرح نکرده و عنوان داشته که احتمالا نام آن اسنپدراگون 855 یا در کل چیز دیگری خواهد بود؛ چرا که شاید کوالکام قصد داشته باشد تا نامگذاری جدیدی را برای محصولات سری 5G خود به کار بگیرد. در هر صورت، ظاهرا این محصول به صورت SD8150 عرضه نمی‌شود. از آنجا که مودم‌های کوالکام اخیرا از عنوان X24 که برای آخرین محصول 4G بودند همگی به صورت X50 به عنوان اولین بخش از فناوری 5G خواهد بود، چه کسی می‌داند؟ شاید اصلا این محصول به صورت اسنپدراگون 5000 اطلاق شود.

کوالکام ظاهرا همچنین روی چیپ دیگری نیز کار می‌کند که برای لپ‌تاپ‌های ویندوز قرار است عرضه شود و این محصول احتمالا دارای کد نام داخلی sm8180 خواهد بود، اما قطعا به صورت اسنپدراگون 8180 نامگذاری نمی‌شود.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha