آپدیت اخیر ویندوز 10 تنها روی 2.8 درصد از رایانه های شخصی نصب شده است
مهدی شمشیربند
نویسنده:مهدی شمشیربند
ارسال شده در:11 آذر 1397، 08:00

آپدیت اخیر ویندوز 10 تنها روی 2.8 درصد از رایانه های شخصی نصب شده است

با توجه به گزارشات منتشر شده، آخرین به‌روزرسانی مایکروسافت برای ویندوز 10 که در ماه اکتبر (مهر) منتشر شده بود تنها روی 2.8 درصد از رایانه‌ های شخصی نصب شده است.

امروز AdDuplex گزارش ماهانه خود را منتشر کرد و در آن برنامه‌هایی که از AdDuplex SDK v2 و یا نسخه‌های بالاتر که تا روز 27 نوامبر (6 آذر) از آن استفاده می‌کنند، قابل مشاهده است. AdDuplex در حال حاضر در بیش از 5000 برنامه موجود در فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store) استفاده می‌شود.

گزارش ویندوز 10 توسط AdDuplex

در حالی که به‌روزرسانی مهرماه ویندوز 10 (Windows 10 October Update) یا همان نسخه 1809 دو هفته پیش از تهیه این گزارش منتشر شده است، اما به‌روزرسانی‌های انجام شده تنها با رشد 0.5 درصدی از 2.3 درصد به 2.8 درصد خبر می‌دهند. این بدان معنا است که به‌روزرسانی ماه فروردین (آوریل) با 89.5 درصد همچنان در میان سایر نسخه‌های ویندوز 10 یکه تازی می‌کند. علاوه بر این، میزان استفاده از سایر نسخه‌های ویندوز نیز نسبت به ماه قبل با کاهش روبرو بوده است. این کاهش از میزان مشارکت به‌روزرسانی نسخه Fall Creators از میران 4.6 درصد به 3.9 درصد تقلیل پیدا کرده است. همچنین، نسخه به‌روزرسانی Creators از میزان 1.9 درصد به 1.5 درصد، نسخه به‌روزرسانی Anniversary از مشارکت 1.8 درصدی به 1.4 درصد و همچنین 1151 نیز از 0.5 درصد به 0.4 درصد و در نهایت نسخه اصلی ویندوز 10 نیز از میزان مشارکت 0.3 درصد به 0.2 درصد کاهش یافته‌اند.

گزارش ویندوز 10 توسط AdDuplex

با مشاهده گزارشات ارائه شده می‌توان دید که استفاده از به‌روزرسانی مهرماه ویندوز 10 به تدریج افزایش یافته است. بعد از مشکلات پیش آمده برای این نسخه از ویندوز و انتشار مجدد آن، به نظر می‌رسد که مایکروسافت در این مورد بسیار محتاط عمل کرده است.

گزارش ویندوز 10 توسط AdDuplex

علاوه بر این، در نهایت با توجه به گزارش منتشر شده در عکس بالا می‌توان دید که سرفیس پرو 4 (4 Surface Pro) محبوب‌ترین دستگاه در میان محصولات سرفیس (Surface) است، اما نکته جالب اینجاست که سرفیس گو (Surface Go) بیشترین توجه را در ماه گذشته به خود جلب کرده و در حال حاضر در رده پنجم جدول محبوب‌ترین‌ دستگاه‌های سرفیس قرار دارد. در این گزارش سرفیس پرو 6 (Surface Pro 6) نیز به خوبی در حال پیشرفت است و در رده ششم قرار گرفته است. این آمار بسیار خوب درحالی به وجود آمده که تنها یک ماه از معرفی آن می‌گذرد. متاسفانه لپ‌تاپ سرفیس 2 (Surface Laptop 2) قادر نبوده تا این پیشرفت را برای خود نیز فراهم سازد. علاوه بر این همانطور که در انتهای این عکس نمایان است، تنها چند هفته پیش سرفیس استودیو 2 (Surface Studio 2) هم به بازار عرضه شد و در حال حاضر در انتهای این فهرست جای دارد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha