پتنت جدید سامسونگ: گوشی هوشمندی که به یک مینی تبلت تبدیل می‌ شود
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:12 آذر 1397، 20:00

پتنت جدید سامسونگ: گوشی هوشمندی که به یک مینی تبلت تبدیل می‌ شود

پتنت جدید سامسونگ یک گوشی هوشمند با نمایشگری است که کاربر هروقت بخواهد می‌تواند لبه‌های گوشی را از دو طرف بکشد تا به یک مینی تبلت تبدیل شود.

چندسالی است که سامسونگ در حال کار روی دستگاه‌های تاشو و انعطاف پذیر است. طی این مدت، سامسونگ تعداد زیادی پتنت گوشی‌های هوشمند تاشو و منعطف و تبلت‌های تاشونده از چند جهت را به ثبت رسانده است. حال بنظر می‌رسد که نوبت به گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ رسیده است؛ گوشی هوشمندی که وقتی از دو طرف باز می‌شود به اندازه یک مینی تبلت خواهد بود.

این هفته برای پتنت‌های سامسونگ هفته بزرگی بود. پس از طرح گوشی‌های تاشو و منعطف، سامسونگ پتنت تازه‌ای برای گوشی هوشمندی به ثبت رسانده است که در حالت تاشو همانند یک گوشی عمل می‌کند اما وقتی باز می‌شود به یک تبلت کوچک تبدیل می‌شود. بدین ترتیب صفحه نمایش بزرگتری در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

سامسونگ در این پتنت درباره اختراع تازه‌اش می‌گوید:

دستگاه الکترونیکی که یک صفحه نمایشگر منعطف دارد به علاوه یک نمایشگر در حالت نمای افقی که روی هم قرار می‌گیرند. دو طرف نمایشگر به سمت بدنه اصلی دستگاه به داخل تا می‌شوند، یک قسمت لولایی هم به همراه یک قسمت متحرک که به بدنه ثابت وصل شده است در این پتنت وجود دارد. قسمت متحرک قابل چرخش است و به حالت نمایش افقی درمی‌آید.

تصاویر 1A و 1B پتنت، گوشی هوشمندی با لبه‌های کناری را نشان می‌دهند. کاربر دو لبه کناری را گرفته و آن را به دو سمت مخالف چپ و راست می‌کشد تا نمایشگر به اندازه یک مینی تبلت باز شود. شکل 2 پتنت قطعات این دستگاه جدید را نشان می‌دهد.

Samsung strechable phone patent / پتنت گوشی تبلت شوی سامسونگ

در شکل‌های 6B ،7B و 9B پتنت، شکل‌های مختلف بسته شدن  و جای لولا را مشاهده می‌کنید که سامسونگ می‌تواند برای این دستگاه بکار بگیرد. پشت نمایشگر که در حالت عادی اندازه نمایشگر یک گوشی کوچک است از دو طرف کشیده و باز می‌شود و به اندازه یک مینی تبلت درمی‌آید.

Samsung strechable phone patent/ پتنت گوشی تبلت شوی سامسونگ

کاربر برای تبدیل دستگاه از حالت گوشی به مینی تبلت باید روی آیکن قفل لبه‌های کناری ضربه بزند. بدین ترتیب قفل باز می‌شود و کاربر می‌تواند دولبه را همزمان بطور مساوی به سمت راست و چپ بکشد تا دستگاه باز شود.

سامسونگ پتنت این گوشی مینی تبلت شو را در سه ماهه نخست سال 2018 ثبت کرد و دفتر ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده آمریکا هشتم آذر 97 (29 نوامبر 2018) آن را تایید و منتشر کرد. البته در حال حاضر این دستگاه فقط گواهی ثبت اختراع دریافت کرده است، اینکه سامسونگ قصد عرضه این اختراع به بازار را دارد و یا اینکه اصلا به این زودی‌ها چنین اتفاقی خواهد افتاد یا خیر، سوال بزرگی است که هنوز بی‌پاسخ است.

سامسونگ ماه پیش با معرفی اولین نمونه از گوشی هوشمند تاشو خود که در یکی از رندرها به نمایشگرهای اینفینیتی فلکس (Infinity flex) جدید مجهز بود نشان داد که درحال کار و بررسی شکل جدیدی از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های تاشو، باز شو یا اسکرولی است. پتنت تازه سامسونگ نیز دستگاهی را نشان می‌دهد که در رده دستگاه‌های مجهز به نمایشگر «بازشو» هستند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha