اولین تماس ویدیویی 5G با گوشی سامسونگ صورت گرفت

کم کم سر و کله نسل پنجم اینترنت همراه در حال پیدا شدن است. به تازگی چند اپراتور در کشور کره جنوبی از نسخه تجاری فناوری 5G  رونمایی کرده و یکی از آن‌ها اولین تماس ویدیویی 5G را با استفاده از یک گوشی سامسونگ برقرار کرده است.

از جدیدترین و داغ ترین بحث‌های روز دنیای فناوری و تیتر ثابت اخبار فناوری، نسل پنجم اینترنت همراه یعنی 5G است. اخیرا اپراتورهای زیادی در کشور کره جنوبی نسخه تجاری فناوری 5G خود را راه اندازی کرده و یکی از آن‌ها اولین تماس ویدیویی تجاری با اینترنت 5G را با استفاده از یک گوشی سامسونگ برقراری کرده است. قبلا هم تجهیزات کمپانی سامسونگ را برای آزمایش فناوری 5G در شرایط کنترل شده دیده بودیم. این تماس ویدیویی، در بستر‌های اپراتور SK Telecom برقرار شد.

اپراتورهای SK Telecom، KT و LG Uplus، هر سه شبکه تجاری سازی شده 5G خود را در کشور کره جنوبی راه اندازی کرده‌اند. البته اکنون سرویس اینترنت 5G این شرکت‌ها فقط برای مشتریان شرکتی مشخصی قابل دسترسی است. این امر به این دلیل است که گوشی‌های هوشمند با قابلیت دریافت امواج 5G، تا ماه مارس سال آینده میلادی (اسفند) به بازار نخواهند رسید. ورود گوشی‌های هوشمند با این قابلیت، به معنای استفاده کاربران عمومی از 5G خواهد بود.

SAMSUNG GALAXY S10 / سامسونگ گلکسی اس 10 / 5G

این شبکه تجاری 5G‌ تا کنون در 13 شهر بزرگ کره جنوبی یعنی سئول، جزیره جوجو، سونگنام، هونسانگ و … راه اندازی شده است. اپراتورهای کره‌ای قول داده‌اند که تا قبل از عرضه اولین گوشی 5G‌ در بازار، مناطق بیشتری از کره جنوبی را زیر پوشش فناوری 5G‌ ببرند.

پارک ژونگ هو، مدیر عامل SK Telecom، اولین تماس ویدیویی در بستر 5G‌ اپراتور SK Telecom را برقرار کرد. این تماس از مرکز کنترل شبکه SK Telecom در باندانگ استان جیونگی به دفتر به مدیریت کارکنان در میونگ دانگ در مرکز سئول برقرار شد. برای برقراری این تماس ویدیویی از یک نمونه اولیه گوشی سامسونگ استفاده شد. دی.جی. کوه رئیس کمپانی سامسونگ می‌گوید:

سامسونگ و SK Telecom همکاری تنگاتنگی را برای گسترش فناوری 5G‌ با یکدیگر داشته‌اند.

این امر نشان دهنده این موضوع است که گوشی استفاده شده در این ویدیوی تبلیغاتی می‌تواند نسخه اولیه‌ای از گوشی سامسونگ گلکسی اس 10 باشد. البته دستگاه شباهت زیادی به گوشی گلکسی اس 9 پلاس دارد. مهم نیست که گوشی کدام گوشی است! مهم این است که سامسونگ توانسته یک نمونه اولیه از گوشی‌هایی بسازد که توانایی اتصال به بستر 5G را دارند.

انتظار می‌رود که اولین گوشی 5G‌ سامسونگ در ماه مارس سال 2019 (اسفند) میلادی وارد بازار شود. بر اساس گزارش‌هایی که تا کنون منتشر شده، سامسونگ قصد دارد در کنار گوشی 4G گلکسی اس 10 خود، یک نمونه 5G‌ از این گوشی نیز عرضه کند که تنها در بازار‌هایی عرضه شود که دارای بستر 5G‌ هستند. مشتریان آمریکایی گلکسی اس 10 5G‌ هم می‌توانند این گوشی را خریداری کنند چرا که به احتمال زیاد اپراتورهای آمریکایی شبکه 5G‌ را تا اوایل سال آینده میلادی آماده کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha