هواوی با استفاده از هوش مصنوعی به کمک کودکان ناشنوا می آید

شرکت هواوی با استفاده از برنامه رایگان جدیدی که با کمک هوش مصنوعی تولید کرده است، کتاب‌های کودکان را به زبان اشاره ترجمه می‌کند.

StorySign نام برنامه‌ای است که هواوی اخیرا از آن رونمایی کرده است. این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند کتاب‌های داستان یا درسی کودکان را برای بچه‌هایی که مشکلات شنوایی دارند به زبان اشاره ترجمه کند. این برنامه با دوربین گوشی، متن کتاب را دریافت کرده و همزمان یک کاراکتر انیمیشنی آن متن را به زبان اشاره ترجمه می‌کند. این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی هواوی ساخته شده است.

هواوی با انتشار ویدیویی از مشکلاتی که کودکان ناشنوا در زمینه یادگیری خواندن و نوشتن با آن مواجه هستند می‌گوید و در ادامه کمک به این کودکان را از اهداف اصلی ارائه چنین برنامه‌ای می‌شمارد. کودکان ناشنوا اغلب به خاطر مشکلات منحصر به فردی که دارند، دیرتر از هم سن و سالان خود مهارت‌های خواندن و نوشتن را می‌آموزند؛ اما هواوی قصد دارد به وسیله کاراکتر انیمیشنی این برنامه به نام استار، که با استفاده از واقعیت افزوده فعالیت می‌کند، در این راه به آنان کمک کند.

Huawei storysign / هواوی کودکان ناشنوا

چندین کتاب کودکان توسط این برنامه پشتیبانی می‌شوند که بچه‌ها می‌توانند با استفاده از یک گوشی هوشمند آن‌ها را بخوانند. هنگام خواندن باید دوربین گوشی را به سمت متن مورد نظر گرفت تا استار در کنار متن ظاهر شده و آن را به زبان اشاره ترجمه کند. همزمان با ترجمه استار، برنامه آن قسمت‌هایی از متن که او در حال ترجمه آن است را برجسته کرده تا کودکان ترجمه هر کلمه را در زبان مورد نظر بیاموزند و در نتیجه مهارت‌های خواندن و نوشتن خود را بهبود ببخشند. هواوی این برنامه را با همکاری انجمن ناشنوایان بریتانیا و اداره ناشنوایان اتحادیه اروپا تولید کرده است. این برنامه 10 زبان اروپایی را پشتیبانی می‌کند و برای هر زبان یک کتاب در آن وجود دارد.

در حال حاضر این برنامه از کتاب‌های کودکان منتشر شده از سوی Penguin Random House پشتیبانی می‌کند. StorySign را هم اکنون می‌توان از گوگل پلی یا AppGallery هواوی به طور رایگان دریافت کرد. هواوی در مورد احتمال عرضه این برنامه برای iOS اظهار نظری نکرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha