کلاهبرداری از طریق تاچ آیدی در برنامه ای در اپ استور شناسایی شد

اپ استور ادعا می‌کند که یکی از امن‌ترین محل‌ها برای دریافت نرم‌افزارهای موبایل را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد اما اخیرا نرم‌افزاری در اپ استور منتشر شد که از کاربران خود از طریق تاچ آیدی کلاهبرداری می‌کرد.

یک کلاه برداری نرم افزاری دیگر و این بار پای یک نرم افزار آی او اس در میان است. این برنامه که Heart Rate (سرعت ضربان قلب) نام داشت اکنون از اپ استور حذف شده‌است. طرز کار آن به این شکل بود که از کاربران می‌خواست انگشت خود را برای مدت کوتاهی بر روی مدول تاچ آیدی در آیفون‌های قدیمی نگه دارند تا سرعت ضربان قلب آن‌ها اندازه‌گیری شود. نرم‌افزارهای بیشمار دیگری وجود دارند که با استفاده از دوربین پشت ضربان قلب کاربران را اندازه‌گیری می‌کنند و به همین خاطر نیز این «نوآوری» جدید توجه بسیاری از کاربران آی او اس را جلب کرده بود.

Heart rate App / برنامه ضربان قلب اپ استور

اما کاشف به عمل آمد که این نرم‌افزار همزمان که ضربان قلب شما را اندازه می‌گرفت، با استفاده از تاچ ایدی شما را مجبور به تایید یک خرید درون برنامه‌ای می‌کرد. فرآیند خریدهای درون برنامه‌ای اپ استور این اجازه را می‌دهد که بعد از این که خرید توسط اپ استور تایید شد، مقدار پول منتقل شده تغییر داده شود. به همین صورت توسعه دهنده قیمت را گاهی تا ۸۹.۹۹ دلار افزایش می‌داد. این تغییر قیمت توسط اثر انگشت خود شما تایید شده بود در حالی که شما فکر می‌کردید نرم‌افزار تنها در حال اندازه گیری ضربان قلب شماست.

واقعا کلاهبرداری جالبی است و قضیه آن‌جایی جالب‌تر می‌شود که بدانید این نرم‌افزار به صورت خودکار روشنایی نمایشگر را به کمترین اندازه ممکن کاهش می‌داد و تنها پس از این که خرید را تایید می‌کردید روشنایی نمایشگرتان به حالت اول برمی‌گشت و می‌توانستید نتیجه اندازه‌گیری ضربان قلب خود را ببینید.

خوش‌بختانه با توجه به این که زبان نرم‌افزار در قسمت انجام پرداخت، پرتغالی بوده می‌توان این طور نتیجه گرفت که این نرم‌افزار تنها برای کاربرانی که زبان دستگاهشان پرتغالی بوده در دسترس بوده و کاربران زیادی را دربر نگرفته است. به هر حال اپل در واکنشی سریع این نرم افزار را از استور خود برداشته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha