مایکروسافت در تمجید سرفیس گو آیپد را کامپیوتری قلابی نامید
نویسنده:ساناز اوجاقلو
ارسال شده در:15 آذر 1397، 12:00

مایکروسافت در تمجید سرفیس گو آیپد را کامپیوتری قلابی نامید

کمپانی مایکروسافت در تبلیغات تلویزیونی یکی از جدیدترین محصولات‌اش یعنی مایکروسافت سرفیس گو (Microsoft Surface Go) ، آیپد را به سخره گرفت و آن را یک کامپیوتر قلابی خواند.
دنیای جالب تکنولوژی زمانی که شرکت‌های بزرگی مثل اپل و مایکروسافت به جان یک دیگر بیفتند، از همیشه جذاب‌تر می‌شود. به تازگی در یک تبلیغ تلویزیونی، مایکروسافت با سرفیس گو خود به سراغ آیپد اپل رفته است.  این تبلیغ، با تصویر دختربچه‌ای آغاز می‌شود که به تبلت سرفیس گو نگاه می‌کند و از مادربزرگ‌اش می‌خواهد که آیپد نخرد. اما دلیلی که می‌آورد جالب است: آیپد یک کامپیوتر واقعی نیست.

دختر رو به مادربزرگ می‌گوید: «مامان‌بزرگ، نمی‌خواد آیپد بخری…» و ادامه می‌دهد: «آیپد وقتی من ۶ ساله بودم خوب بود، ولی حالا ۱۰ سالمه… رؤیاهام بزرگ شدن… خب، حالا دیگه به یه کامپیوتر واقعی نیاز دارم که تموم کارای فوق‌العاه‌ای که می‌دونم می‌تونم انجام بدم رو انجام بده»
شعار این تبلیغ ویدیویی نیز به همین امر اشاره دارد: «رؤیاهای بزرگ یه کامپیوتر واقعی می‌خواهند… مثل سرفیس گو… تا کمک کند به حقیقت بپیوندند».

البته در این تبلیغ دخترک دلیلی برای آن که چرا آیپد یک کامپیوتر واقعی نیست نمی‌آورد. تنها چیزی که در تبلیغ نشان داده می‌شود، کدینگ است که البته آیپد‌ هم این قابلیت را دارد. اما به هر حال مسئله این جاست که این یک تبلیغ است. در تبلیغ، بیننده به جزئیات توجهی نمی‌کند، تنها کلیت مطلب را می‌بیند و نتیجه‌گیری می‌کند.
در ادامه می‌توانید این تبلیغ سرفیس گو را که با تم تعطیلات سال نو ساخته شده، مشاهده کنید:


حالا، نظر شما چیست؟ البته ناگفته نماند که اگر تبلیغ سال گذشته‌ی کمپانی اپل با عنوان «کامپیوتر چیه؟» را به خاطر بیاوریم، تبلیغ مایکروسافت شاید منصفانه‌تر هم به نظر برسد.

اپل مدت‌هاست که تلاش می‌کند تا آیپد را در جهانی که به گفته‌ی این کمپانی، دنیای «پسا‌ کامپیوتر» است، وسیله‌ای ضروری معرفی کند. اما دست کم حالا نیازی نیست تا باور کنیم که آیپد آمده است تا جانشین آن چیزی باشد که ما کامپیوتر می‌نامیدیم. به هر حال، از همه‌ی این‌ها که بگذریم آن چه جالب به نظر می‌رسد و البته، تا حدی خنده‌دار، به هم پریدن‌های گاه و بیگاه دو کمپانی بزرگ اپل و مایکروسافت است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha