کمپانی ولو به گیمرها کمک می کند تا استیم لینک شخصی خود را بسازند

پس از اعلام توقف تولید سخت افزاری دستگاه استیم لینک، اکنون کمپانی ولو اعلام کرده است که اپلیکیشن استیم لینک را برای رزبری پای ۳ و ۳ بی پلاس عرضه خواهد کرد تا بتوانید استیم لینک شخصی خود را بسازید.

ماه گذشته سرانجام مشخص شد که کمپانی ولو (Valve Corporation) در نظر دارد تولید سخت‌افزار استیم لینک (Steam Link) را متوقف کند. برای کسانی که با این وسیله آشنا نیستند باید گفت که استیم لینک دستگاهی است که به گیمرها اجازه می‌دهد تا بازی‌های خود را از روی رایانه‌های شخصی به دستگاه‌های دیگری مثل تلویزیون پخش کنند. مسئله‌ای که به گیمرها اجازه می‌دهد تا آزادانه در جایی مثل اتاق نشیمن بازی کنند؛ بدون آنکه مجبور باشند کامپیوتر خود را به تلویزیون وصل کنند.

گرچه همان‌طور که در تبلیغات‌اش می‌دیدیم، استیم لینک دستگاهی بسیار ساده و با کارآیی آسان بود، اما مسئله این‌جاست که خیلی از گیمرها اصلاً نیازی نمی‌بینند که بازی‌شان را به جایی دیگر منتقل کنند. خب، ولو هم احتمالاً همین موضوع را در نظر گرفت و در نهایت اعلام کرد که تولید استیم لینک را متوقف خواهد کرد.

با این حال هنوز هم نقطه‌ی امیدی برای کسانی که از استیم لینک استفاده می‌کردند، وجود دارد و آن این است که این کمپانی در کنار خبر توقف تولید این سخت افزار، از توزیع نرم‌افزاری آن خبر داد. به عبارت دیگر، ولو گفت که تصمیم دارد اپلیکیشن استیم لینک‌ را روی رزبری پای ۳ و ۳بی پلاس اشتراک گذاری کند و این یعنی اگر بخواهید، می‌توانید برای خودتان یک استیم لینک داشته باشید. در همین راستا یکی از کارمندان ولو قبلا اعلام کرده بود که:

در حرکتی رو به جلو، شرکت مایل است تا به پشتیبانی از سخت‌افزار استیم لینک‌ و در کنار آن، توزیع نسخه‌های اپلیکیشن استیم لینک که در بسیاری از گوشی‌ها، تلفن‌ها، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها در دسترس است، ادامه دهد.

ولو هم چنین دستورالعمل نصب این اپلیکیشن بر روی رزبری پا ۳ و ۳ بی پلاس را هم برای گیمرها آماده کرده است. قیمت این دستگاه‌ها حدود ۳۵ دلار است البته در حال حاضر در فروش ویژه با قیمت ۳۰ دلار هم می‌توانید آن را تهیه کنید؛ قیمتی که برای راه‌اندازی استیم لینک‌ چندان زیاد به نظر نمی‌رسد. با انتشار این خبر، ابتدا فکر کردیم که خب، خرید یک دستگاه دسته دوم استیم لینک برای شما که به داشتن چنین وسیله‌ای نیاز دارید، چندان بد هم نیست اما حالا باید بگوییم که اگر دنبال لذت و رضایت حاصل از ساخت استیم لینکی برای خودتان هستید، بهتر است به استفاده از این دستگاه‌ها فکر کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha