طبق لیست «بهترین شرکت ها برای کار کردن» فیسبوک دیگر بهترین محل کار نیست

فیسبوک همیشه جایی در بین شرکت‌هایی که بهترین فضای کاری را برای کارمندان خود فراهم می‌کنند داشته‌است. امسال بر اساس نظرخواهی از کارمندان این شرکت، میزان رضایت نسبت به سال پیش کاهش چشمگیری داشته‌است.

بر اساس گزارش وبسایت Glassdoor که هر ساله عملکرد شرکت‌های مختلف را از لحاظ ارائه فضای کاری مناسب به کارکنان خود ارزیابی می‌کند، فیسبوک دیگر بهترین محل برای کار کردن نیست.

لیستی که این شرکت ارائه کرده‌است «۱۰۰ محل کار برتر در ایالات متحده آمریکا» نام دارد و بر اساس نظرخواهی از کارمندان به دست‌ آمده‌است. فیسبوک که در این لیست برای سال ۲۰۱۸ در جایگاه اول قرار گرفته بود، برای سال ۲۰۱۹ به رتبه هفتم سقوط کرده‌است.

رتبه اول این لیست، امسال به Bain & Company که یک شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره مدیریتی است اختصاص یافته‌است. در میان این صد شرکت، ۲۹ تای آن‌ها شرکت‌های حوزه فناوری هستند (این تعداد در سال ۲۰۱۸ معادل ۲۸ شرکت بود). شرکت‌های فناوری که در لیست ۱۰۰ محل کار برتر قرار گرفتند شامل گوگل (رتبه ۸)، لینکدین (رتبه ۶)، مایکروسافت (رتبه ۳۴) و اپل (رتبه ۷۱) هستند. همچنین شرکت اچ پی (با رتبه ۸۷) برای اولین از سال ۲۰۰۸ که این لیست منتشر می‌شود به جمع این صد شرکت راه یافته‌است.

Bain & Company، گوگل و اپل تنها شرکت‌هایی هستند که هر سال در این لیست حضور داشته‌اند.

Facebook / فیسبوک

پایین آمدن رتبه فیسبوک در حالی رخ می‌دهد که این شرکت سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌است. آن‌ها نخست با اتهام دست بردن در انتخابات سال ۲۰۱۸ آمریکا روبرو بودند و بعد از آن هم رسوایی کمبریج آنالیتیکا که طی آن اطلاعات حدود ۸۷ میلیون کاربر فیسبوک به صورت غیر قانونی در اختیار کمپین‌های سیاسی قرار گرفته بود، پیش آمد.

همچنین در مواردی کارکنان این شرکت از برخی مسائل در محل کارشان شکایت داشتند. ماه پیش یکی از مدیران سابق این شرکت یادداشتی را به اشتراک گذاشت که حکایت از وجود مشکلاتی برای کارمندان سیاه‌پوست در این شبکه اجتماعی داشت. به علاوه شنیده شده که شماری از کارمندان فیسبوک در تلاش هستند تا از طریق همکاران سابق خود در خارج از این شرکت به دنبال شغل جدید بگردند.

وبسایت Glassdoor برای تهیه لیست خود، نام شرکت‌کنندگان در نظرخواهی را ناشناس باقی می‌گذارد. به گزارش این وبسایت، کارمندان از وضعیت مزایای شغلی خود راضی هستند و نمره ۴.۶ از ۵ به آن داده‌اند. اما در زمینه تعادل بین کار و زندگی شخصی، کارمندان به فیسبوک کمترین نمره را با میانگین ۳.۸ داده‌اند.

یکی از کارمندان با ثبت نظری گفت: «تعادل بین کار و زندگی شخصی در فیسبوک افتضاح است. همه اعضای تیم من خارج از وقت اداری، شب‌ها و آخر هفته‌ها هم کار می‌کنند. هیچ کس به صورت مشخص شما را وادار به کار کردن در این ساعات نمی‌کند اما با وجود فضای رقابتی حاکم بر محل کار، عملا مجبور هستید».

این چهارمین باری است که Bain & Company در صدر لیست وبسایت Glassdoor قرار می‌گیرد. این شرکت در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ نیز حائز این رتبه شده بود.

در پایین ۱۰ شرکت برتر حاضر در این لیست را مشاهده می‌کنید:

  1. Bain & Company
  2. Zoom Video Communications
  3. In-N-Out Burger
  4. Procore Technologies
  5. Boston Consulting Group
  6. LinkedIn
  7. Facebook
  8. Google
  9. Lululemon
  10. Southwest Airlines
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha