آئودی، ایرباس و ایتال دیزاین از تاکسی پرنده مفهومی خود رونمایی کردند
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:16 آذر 1397، 20:00

آئودی، ایرباس و ایتال دیزاین از تاکسی پرنده مفهومی خود رونمایی کردند

شاید این بار پرواز باید به داد بشر برسد و زمین را از شلوغی شهرهای بزرگ و آلایندگی خودروها نجات دهد. در این راستا آئودی در حال توسعه ایده تاکسی پرنده خود با همکاری چند شرکت دیگر است.

 

باتوجه به ازدیاد خودرو در شهرها و در پی آن شلوغی خیابان‌ها، شرکت‌های فعال در زمینه فناوری و خودرو بر آن هستند تا راهکارهای نوینی را برای حل این مشکل ارائه دهند. یکی از ایده‌های مورد توجه، تاکسی‌های پرنده است. در این راستا شرکت آئودی با همکاری چند شرکت دیگر محصولی در این زمینه دارد که در ادامه به جزئیات آن می‌پردازیم.

دکتر برند مارتس می‌گوید: «تاکسی‌های مفهومی که پرواز می‌کنند در راه هستند» پیامی از عضو دپاتمان منابع و فناوری ارطلاعات این آئودی نیز اشاره دارد «ما در آئودی چنین راهکاری را برگزیدیم».

تاکسی پرنده آئودی، پاپ‌آپ نکست (Pop.Up NeXT) نام دارد. این تاکسی پرنده که هنوز کامل نشده است، برای اولین بار در یک نمونه آزمایشی در رویداد پهپاد (Drone) آمستردام هلند رونمایی شد که قسمتی از قابلیت‌های این خودروی پرنده را نمایش می‌داد. درواقع این تاکسی پرنده ترکیبی از خودروی خودران الکتریکی و یک کوادکوپتر است که خودروی برقی دو سرنشینه را در هوا حمل خواهد کرد.

گفتنی است که دو شرکت ایرباس و ایتال‌ دیزاین در این پروژه نوآورانه با آئودی همکاری می‌کنند. آنچه که از تصاویر نیز دریافت می‌شود این است که پروژه مذکور پیشرفت خوبی داشته است؛ به‌طوری‌که یک چهارم آن در رویداد یاد شده اولین پرواز آزمایشی را تجربه کرد. گفتنی است که خودروی برقی روی زمین حرکت می‌کند، سپس امکان اتصال کوداکوپتر به آن میسر است که قادر خواهد بود به صورت خودران فعلا در محدوده قابل تست، ماژول برقی را حمل کند.

Flying Taxi Concept / تاکسی پرنده

پاپ‌ آپ نکست قسمتی از پروژه کمپانی مادر یعنی فولکس واگن را شکل می‌دهد که به سمت آینده‌ای بدون آلایندگی و توسعه خودروهای برقی خودران در حرکت است. آئودی در این راستا قبلا گفته بود که تاکسی پرنده را در دهه آینده توسعه می‌دهد. اما با این حال هنوز نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از مدل نهایی این دستاورد را حدس زد. درواقع کارشناسان آئودی به این امر واقفند که تولید این خودروها با توجه به شرایطی که در آینده خواهیم داشت، شکل می‌گیرد. این مرحله جزو اولین گام‌های آئودی و شرکت‌های همکار در این زمینه بوده که گام بعدی نیز در حال توسعه است.

با این حساب مشتریان نیز به تولید چنین دستاوردهایی امیدوار هستند؛ چراکه با چنین دستاوردهایی زمان کمتری را در ترافیک‌های شلوغ شهری صرف خواهند کرد. از طرفی هم‌اکنون شهرهای بزرگی در جهان به چنین طرح‌هایی نیاز دارند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha