قابلیت نمایش نوار قلب اپل واچ زندگی یک انسان را نجات داد
نویسنده:ساناز اوجاقلو
ارسال شده در:18 آذر 1397، 16:00

قابلیت نمایش نوار قلب اپل واچ زندگی یک انسان را نجات داد

یکی از تازه ترین ویژگی‌های سری 4 اپل واچ (Apple Watch Series 4) ، قابلیت نمایش نوار قلب (ECG) است که اخیراً با نمایش درست ضربان قلب، جان یک نفر را نجات داده است.

پیش از این حکایت‌های زیادی درباره‌ی این که چگونه توانایی مانیتور کردن ضربان قلب در اپل واچ که با بالا رفتن یا پایین آمدن غیر عادی ضربان، زندگی خیلی‌ها را از مرگ حفظ کرده است، شنیده‌ایم. یکی از ویژگی‌های اپل واچ سری 4 (Apple Watch Series 4) نمایش نوار قلب (ECG) است که اخیراً در آخرین نسخه watchOS به کار رفته است. قابلیتی که حالا انگار برای اولین بار (تا جایی که ما خبرش را داریم) کسی را از کام مرگ بیرون کشیده است.

apple watch series 4 ecg / قابلیت نمایش نوار قلب اپل واچ

اخیراً کاربری در وبسایت Reddit با نام «edentel» داستان این که چگونه قابلیت ECG اپل واچ زندگی‌اش را نجات داده تعریف کرده است. وی که به فیبریلاسیون دهلیزی یا ای‌فیب (Afib) که نوعی حمله‌ی قلبی است دچار شده بود، گفته که اپل واچ‌اش چندین بار هشدار داده اما او که به این تشخیص شک داشت، جای ساعت را روی مچ دیگر خود امتحان کرده و سپس آن را روی دست همسرش که ریتم ضربان قلب‌اش طبیعی بوده، گذاشته است و در نهایت تصمیم گرفته به دکتر مراجعه کند.

او بعد از آن که نزد دکتر می‌رود و وضعیت خود را شرح می‌دهد، خارج از نوبت پذیرش و به سرعت از طریق یک دستگاه دیگر ECG آزمایش می‌شود: نتایج دقیقاً همانی بوده که اپل واچ نشان داده است. دکتر به او گفته: «تو باید سهام اپل بخری. این اپل واچ جان‌ات را نجات داده. من شب گذشته درباره‌ی این ساعت خواندم و فکر کردم احتمالاً طی این هفته مراجعه کننده‌ای مرتبط با این دستگاه خواهیم داشت. اما فکرش را هم نمی‌کردم صبح اول وقت با آن روبه رو شوم».

کسانی هم چون ادنتل باید پس از تشخیص به متخصص قلب و عروق مراجعه کنند. گرچه نمی‌توان گفت آخر چنین داستانی چه خواهد شد اما آن چه اکنون مشخص است این است که تشخیص اولیه‌ی ای‌فیب زندگی این فرد را نجات داده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha