کروم 71 اپلیکیشن های وب را به منوی اشتراک گذاری اندروید می آورد

کروم 71 به تازگی ویژگی جدیدی دارد که به واسطه آن می‌تواند علاوه بر برنامه‌های بومی، از اپلیکیشن‌های وب نیز در منوی به اشتراک‌گذاری اندروید استفاده کند. گفتنی است این ویژگی فعلا محدود به تصاویر و متن‌ها است.

گوگل کروم کم کم اما مطمئن تلاش می‌کند تا برنامه‌های بومی را با اپلیکیشن‌های وب همگام کند. در این راستا کروم 71 که چند روز گذشته برای اندروید منتشر شد ویژگی جدیدی دارد و آن این است که حالا اپلیکیشن‌های وب می‌توانند در منوی اشتراک گذاری و یا Share ظاهر شوند.

کروم 71 به اشتراک گذاری اپلیکیشن‌های وب/ chrome 71

جالب است بدانید که گوگل در کروم 61 که سال گذشته منتشر شد، API مربوط به اشتراک‎‌گذاری وب (Web Share API) را فعال کرد که به اپلیکیشن‌های وب اجازه می‌دهد متن یا تصاویر را با برنامه‌های بومی به اشتراک بگذارند. به‌عنوان مثال شما می‌توانید لینک توییت‌ها را در اپلیکیشن وب توییتر لایت (Twitter Lite) با با زدن دکمه‌ای به اشتراک بگذارید.

حالا API جدید مربوط به ویژگی به اشتراک‌گذاری (Share Target API) این امکان را فراهم می‌آورد تا اپلیکیشن‌های وب در منوی اشتراک گذاری نیز حضور داشته باشند. شما می‌توانید نمونه اولیه این قابلیت را در این دمو مشاهده کنید.

کروم 71 به اشتراک گذاری اپلیکیشن‌های وب/ chrome 71

جالب است بدانید اپلیکیشن‌های وب تا زمانی که شما آن‌ها را به صفحه هوم اسکرین اضافه نکنید، به منوی اشتراک گذاری اضافه نخواهند شد. بنابراین نباید نگران ظاهر شدن سایت‌های تصادفی در کنار برنامه‌های بومی باشید. در حال حاضر سایت‌ها می‌توانند متن و تصاویر را به اشتراک بگذارند. این در حالی است که به اشتراک گذاری فایل نیز گام بعدی خواهد بود که گوگل در تلاش برای رسیدن به آن است. اگر شما هنوز از ویژگی بیان شده برخوردار نیستید و هنوز در کروم شما این ویژگی فعال نشده است، می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.

علاوه بر ویژگی یاد شده، کاربران با استفاده از کروم 71 می‌توانند تبلیغات سایت‌ها را نیز خاموش کنند. با این حال گوگل در تلاش برای ارتقای عملکرد کروم بوده به‌طوری که امکان عدم پخش خودکار ویدیو را از سایت‌های مختلف برداشته است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha