قابلیت ارسال پیام صوتی به دایرکت اینستاگرام اضافه شد

دایرکت اینستاگرام که تا پیش از این محلی برای ارسال متن و تصویر بود، حالا به ویژگی ارسال صدا هم مزین شده است. کاربران از این به بعد می‌توانند در اینستاگرام پیام صوتی برای دوستان خود ارسال کنند.

شاید دیگر همه با مفهوم دایرکت در اینستاگرام، آشنا باشید. بله دایرکت همان قسمتی از اینستاگرام است که می‌توانید از طریق آن بخش پیام‌هایی را برای دوستان خود بفرستید و یا پیام‌های متنی و تصویری را دریافت کنید. تا پیش از این امکان ارسال متن و تصویر در این بخش وجود داشت. اما به تارگی ویژگی ارسال صدا نیز به این قسمت اضافه شده است. با این ویژگی جدید حالا دیگر کاربران می‌توانند پیام صوتی را نیز در بستر این شبکه اجتماعی برای دوستان خود ارسال نمایند. شاید بپرسید که چرا چنین ویژگی از زمان امکان ارسال پیام متنی تاکنون، به اینستاگرام اضافه نشد.

درواقع این ویژگی یک امکان وام گرفته و در واقع یک کپی قابل قبول از واکی تاکی محسوب می‌شود که فیسبوک مسنجر طی پنج ساله گذشته از آن استفاده کرده است. درواقع  کاربردی مشابه آنچه که در فیسبوک مسنجر شاهد هستیم را اکنون در اینستاگرام، خواهیم داشت. جالب است بدانید که این ویژگی بدون کم و کاست از فیسبوک مسنجر به اینستاگرام منتقل شده است. حتی دارای محدودیت‌های مشترک نیز است. با این حال اینکه اینستاگرام، در اختیار فیسبوک قرار دارد و این همه طول کشیده است تا این ویژگی به قسمت دایرکت این شبکه اجتماعی اضافه شود، اندکی جای بحث دارد. شاید هم دلیل آن این باشد که اینستاگرام، اخیرا به شدت مشغول کپی از ویژگی‌های اسنپ چت بوده است و فرصتی برای نگاه به دستاوردهای پیشین مانند فیسبوک نداشته است.

به هر حال اگر امروز قسمت دایرکت اینستاگرام خود را باز کنید آیکن بلندگو را در کنار محل نوشتن متن مشاهده خواهبد کرد. جالب است بدانید علاوه بر ارسال صدا برای دوستان خود می‌توانید صدای خود را در گروه نیز بفرستید. شایان ذکر است حداکثر مدت زمانی که می‌توانید صدای خود را ضبط کنتید، یک دقیقه بوده و فعلا با این ویژگی می‌توانید ویس‌های یک دقیقه‌ای را ارسال کنید.

پیام صوتی اینستاگرام / Instagram Direct voice messages

 

روش کار آن نیز بسیار ساده است. کافی است که آیکن بلندگو را نگه دارید و شروع به صحبت کنید. حالا به محض اینکه دست خود را از آیکن بردارید صدای ضبط شده شما ارسال خواهد شد. اگر هم از ارسال آن پشیمان شدید می‌توانید آن را به سمت آیکن سطل زباله‌ای که در سمت چپ کادر ضبط صدا ظاهر می‌شود، هدایت کنید.

به همین راحتی شما توانستید صدایی را در دایرکت اینستاگرام بفرستید. جالب است بدانید که پیام‌های صوتی در دایرکت اینستاگرام از بین نمی‌روند و اجازه می‌دهند هر زمانی که نمی‌توانید متنی را تایپ کنید آن را به صورت ویس ارسال کنید. با این حال می‌توانید حالا ارتباطات باکیفیت‌تری را در اینستاگرام تجربه کنید. چراکه دیگر قادر هستید همه آنچه که با متن نمی‌شود گفت را از طریق صدا به صورت پیام صوتی بفرستید. با این حال باید بگوییم این ویژگی جدید هم‌اکنون در اینستاگرام نسخه اندروید و iOS در دسترس بوده و می‌توانید از آن به منظور ارسال پیام صوتی استفاده کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha