تولیدکننده نمایشگرهای هواوی خرید آیفون توسط کارکنانش را ممنوع کرد
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:20 آذر 1397، 20:30

تولیدکننده نمایشگرهای هواوی خرید آیفون توسط کارکنانش را ممنوع کرد

یکی از اصلی‌ترین تامین کننده‌های نمایشگرهای LCD گوشی‌های هواوی به تازگی اعلام کرده با هرکدام از کارکنانش که آیفون های اپل را خریداری کنند برخورد می‌کند.

تنش‌ها بین دو قدرت بزرگ جهانی یعنی چین و آمریکا به بیشترین حد خود طی ماه‌های اخیر رسیده است. پس از ممنوعیت فروش محصولات ZTE در آمریکا که ضربه سنگینی به این شرکت وارد کرد حالا هواوی نیز به تازگی از سوی مقامات آمریکایی با اتهامات تازه‌ای در قبال نقض تحریم‌های ایران رو به رو شده که در صورت اثبات آن عواقب سختی در انتظار این کمپانی خواهد بود.

با وجود اینکه در این مجادله به نظر می‌رسد چینی‌ها و شرکت‌هایشان بیشترین ضربه را دریافت کرده باشند اما به گفته وزیر اقتصاد این کشور آن‌ها اقدامات تلافی جویانه‌ای را انجام خواهند داد، اما اجازه نخواهند داد این اقدامات به قیمت آسیب دیدن شرکت‌های تجاری، چه چینی و چه خارجی، تمام شود.

Huawei & apple / هواوی اپل

یکی از اولین اقدامات تلافی جویانه از طرف چینی‌ها را یک شرکت علیه اپل صورت داده که بعید می‌رسد تاثبر چندانی بر اپل و خط تولید آن در این کشور داشته باشد. این شرکت به نام منپد (Menpad) که در شهر شنژن مستقر است به تازگی اعلام کرده که هیچکدام از کارکنانش حق خریداری گوشی‌های آیفون را ندارند و با هرکس که این قانون را رعایت نکند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

به گزارش روزنامه South China Post این شرکت قصد دارد کارکنان خطاکار را با قیمت همان آیفون خریداری شده جریمه کند اما از طرف دیگر به کسانی که گوشی‌های ZTE و هواوی را بخرند 15 درصد قیمت گوشی‌ را پرداخت می‌کند. به طور دقیق مشخص نیست چند نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و از همین رو نمی‌توان در مورد تاثیری که این اقدام بر آمار فروش اپل در چین خواهد داشت نظری داد.

این ممنوعیت در اعتراض به مشکلات و محدودیت‌هایی که شرکت‌های چینی در آمریکا با آن مواجه هستند صورت پذیرفته است. Menpad شرکتی است که در حوزه تولید صفحه نمایش فعالیت می‌کند و یکی از مهمترین تامین‌کننده‌های قطعات گوشی‌های هواوی به شمار میاید، بنابراین به احتمال زیاد این اقدام با هماهنگی با هواوی انجام شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha