مجله تایم جمال خاشقچی را به عنوان چهره سال انتخاب کرد
نسیبه عسکری
نویسنده:نسیبه عسکری
ارسال شده در:23 آذر 1397، 20:00

مجله تایم جمال خاشقچی را به عنوان چهره سال انتخاب کرد

مجله تایم نام جمال خاشقجی، خبرنگار کشته شده عربستانی را به همراه گروهی دیگر از خبرنگاران مورد ظلم قرار گرفته، به عنوان چهره سال انتخاب کرد و تصویر روی جلد نسخه ویژه خود را به آنها اختصاص داد.

مجله تایم (Time Magazine) گروهی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای با عنوان The Guardians را که به‌خاطر شغل‌شان با تهدید و خطر مواجه شده‌‌اند، به عنوان چهره‌های سال 2018 انتخاب کرد. این مجله در همین رابطه از چهار جلد مختلف رونمایی کرد که همگی به یک موضوع یعنی «جنگ حقیقت» (War on Truth) اشاره می‌کنند. شاید مشهورترین چهره در میان این افراد، جمال خاشقجی باشد؛ همان خبرنگار افتخاری واشنگتن پست که دو ماه پیش در کنسولگری عربستان سعودی در کشور ترکیه کشته شد. این اولین باری است که یک فرد درگذشته، به عنوان چهره سال مجله تایم انتخاب می‌شود.

نسخه دیگری از جلد مجله تایم، مربوط به «وا لون» و «کیائو سوئه او» می‌شود؛ دو نفر از خبرنگاران رویترز که سال گذشته در حالی که مشغول تهیه گزارشی درباره کشتار مسلمانان میانمار بودند، در این کشور دستگیر شدند. این دو نفر هنوز در زندان به‌سر می‌برند؛ به همین خاطر تایم تصمیم گرفته تا عکس همسران آنها را روی جلدش چاپ کند.

گروه The Guardians شامل خبرنگاران دیگری هم می‌شود؛ پنج نفر از کارمندان روزنامه Capital Gazette که در شهر آناپولیس مریلند منتشر می‌شود، چند ماه پیش به وسیله یک فرد تیرانداز کشته شدند. یکی از جلدهای تایم به همین افراد اختصاص دارد. اما جلد چهارم نیز مربوط به ماریا رسا، مدیر وبسایت خبری Rappler در فیلیپین است. او ماه گذشته به تخلف مالیاتی متهم شد، ولی رسانه‌های آزاد فیلیپین اعلام کرده‌اند که فرار مالیاتی رسا دروغی بیش نیست و این اتهامات به این دلیل به او وارد می‌شوند که با سیاست‌های رودریگو دوترته، رییس جمهور فیلیپین مخالف است.

 

جمال خاشقجی / مجله تایم

 

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا و رابرت مولر، مشاور ویژه هم جزو نامزدهای چهره سال مجله تایم بودند، اما در نهایت نتوانستند جای The Guardians را روی جلد این مجله معروف و پرمخاطب بگیرند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha