تخلیه شبانه ساختمان متعلق به فیسبوک به دلیل تهدید به بمب گذاری
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:21 آذر 1397، 19:30

تخلیه شبانه ساختمان متعلق به فیسبوک به دلیل تهدید به بمب گذاری

شب گذشته پلیس به دنبال دریافت خبری مبنی بر بمب گذاری در یکی از ساختمان‌های مربوط به فیسبوک در سیلیکون ولی آنجا را تخلیه کرد.

یکی از ساختمان‌های متعلق به فیسبوک در شهر منلو پارک ایالت کالیفرنیا که محل فعالیت کارکنان اینستاگرام و فیسبوک بوده به دلیل احتمال بمب گذاری شب گذشته تخلیه شده است. پلیس منلو پارک در توییتر با تایید این خبر اعلام کرد که تیم‌ خنثی سازی این نیرو همراه با سگ‌های بمب یاب در محل حاضر شدند اما هیچ بمب یا بسته مشکوکی پیدا نکرده‌اند. این تهدید ابتدا توسط دایره پیشگیری جرم اداره پلیس نیویورک به پلیس این شهر اطلاع داده شده بود.

یکی از مدیران فیسبوک گفته است برای احتیاط چند ساختمان اطراف محل نیز تخلیه شده بود اما اکنون تمامی کارکنان در سلامت کامل هستند و هیچ تهدیدی متوجه آن‌ها نیست. در ادامه سخنگوی این شرکت نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد:

فیسبوک برای امنیت کارکنان خود اهمیت زیادی قائل بوده و از همین رو باعث خوشحالی ما است که تمامی آنان در سلامت و امنیت کامل هستند.  شرایط تحت کنترل است و ما اکنون در حال همکاری با نیروهای امنیتی هستیم تا در مورد این تهدید صورت گرفته تحقیقات بیشتری به عمل بیاوریم.

نگرانی‌ها در خصوص امنیت دفاتر شرکت‌های حوزه فناوری در منطقه خلیج سان‌ فرانسیسکو طی سال گذشته و به خصوص بعد از تیراندازی که در دفتر یوتیوب در سن‌برونو در ماه آوریل صورت پذیرفت افزایش یافته است. هنوز مشخص نیست در زمان این تهدید چندین نفر در این ساختمان مشغول به کار بوده‌اند. پلیس منلو پارک گفته است آن‌ها با کمک پلیس نیویورک کار ردیابی فردی که این تهدید را گزارش داده را آغاز کرده‌اند.

دفتر فیسبوک در فاصله 30 مایلی سان‌ فرانسیسکو قرار دارد. این شرکت در سال 2011 دفتر مرکزی خود را به این مکان انتقال داد و از آن زمان چندین ساختمان جدید نیز به این مجموعه اضافه کرده است. تازه‌ترین ساختمانی که فیسبوک در این محل ساخته، دارای یک گلخانه 3.6 هکتاری در پشت بام و سالن همایشی است که ظرفیت پذیرایی از 2 هزار نفر را دارد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha