نگاهی به نقدهای فیلم Mortal Engines

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب نگاهی به نمره متاکریتیک و برخی از نقدهای فیلم Mortal Engines خواهیم داشت. Mortal Engines فیلمی علمی تخیلی است که با اقتباس از رمانی با همین نام ساخته شده اما با واکنش خوبی از سوی منتقدان مواجه نشده است.

Mortal Engines یک فیلم در ژانر ماجراجویی پسآخرالزمانی است که توسط «کریستین ریورز» (Christian Rivers) کارگردانی شده است؛ فیلم‌نامه این فیلم توسط آقایان «فرن ولش» (Fran Walsh)، «فیلیپا بوینز» (Philippa Boyens) و «پیتر جکسون» (Peter Jeckson) نگارش شده، فیلم‌نامه‌ای که درواقع اقتباسی از کتابی با نام Mortal Engines (نوشته فیلیپا ریو) است.

از بازیگران این فیلم می‌توان به «هوگو ویوینگ» (Hugo Weaving)، «هرا هیلمار» (Hera Hilmar)، رابرت شیهان (Robert Sheehan)، «رونان رفتری» (Ronan Raftery) و «استیون لنگ» (Stephen Lang) اشاره کرد.

Mortal Engines افتتاحیه‌اش را روز 27 نوامبر (ششم آذر) در لندن برگزار کرد، این فیلم سپس روز ششم دسامبر (پانزدهم آذر) در کشورهای استرالیا و نیوزلند اکران شد و روز چهاردهم دسامبر نیز قرار است در ایالات متحده آمریکا روی پرده سینما رود.

خلاصه داستان رسمی فیلم بدین شکل است:
صدها سال پس از اینکه تمدن‌ها طی یک فاجعه طبیعی از بین رفتند؛ زنی مرموز با نام «هستر شاو» (Hester Shaw با بازی هرا هیلمار)، تنها کسی است که می‌تواند جلوی شهر لندن را که اکنون تبدیل به یک موجود غول‌آسای چرخ‌دار شکارچی شده، از خوردن هرچیزی که سرراهش است، بگیرد. هستر که از مرگ مادرش خشمگین است، به شخصی طرد شده از لندن، با نام «تام نتسورتی» (Tom Natsworthy با بازی رابرت شیهان) و یک خلافکار خطرناک به نام «آنا فنگ» (Anna Fang) می‌پیوندد تا این ماموریت را به انجام برساند.

Mortal Engines / فیلم مورتال انجینز

این فیلم با واکنش خوبی از سوی منتقدان مواجه نشد؛ 16 نقد برای فیلم Mortal Engines منتشر شدند که میانگین نمرات این نقدها (یعنی متاکریتیک این فیلم) 48 از 100 شد. در ادامه این مطلب، خلاصه‌ای از تعدادی از نقدهای مهم منتشر شده فیلم Mortal Engines آورده شده‌اند:

«ویلیام بیبیانی» منتقد سایت TheWrap به این فیلم نمره 86 داد و گفت:

فیلم Mortal Engines دنیایی پر از لذت‌های استیم‌پانکی را به تصویر می‌کشد، دنیایی که میازاکی‌‌گونه به مخاطب ارائه می‌شود. سخت است از فیلمی که تک‌تک صحنه‌هایش باعث شگفتی آدم می‌شود، ایرادی گرفت.

«امیلی یوشیدا» از نشریه New York Magazine به این فیلم نمره 70 داد و گفت:

فیلم Mortal Engines مانند تمام فانتزی‌های جوان‌پسند در صمیمی‌ترین دغدغه‌های دوره جوانی ریشه دارد و دغدغه‌هایش را نیز به صمیمانه‌ترین شکل ارائه می‌دهد.

«دیوید ارلیچ» از نشریه IndieWire به این فیلم نمره 50 داد و گفت:

این فیلم حتی در بدترین لحظات‌اش (که اکثرا هم در بدترین لحظات‌اش است!) تبلیغی هیجان‌انگیز از تجربه‌ای تئاتریکال است.

«کریس بارسنتی» از Slant Magazine به این فیلم نمره 38 داد و گفت:

از نقطه‌ای به بعد، به نظر می‌آید که فیلم Mortal Engines جولان‌گاهی برای متخصصان جلوه‌های ویژه است، نه جایگاهی برای روایت یک داستان مناسب.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای سینما با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads