ترین های اینستاگرام در سال 2018 مشخص شدند

با نزدیک شدن به پایان سال 2018، اینستاگرام در مطلبی با عنوان «مروری بر اینستاگرام در سال 2018»، به معرفی فهرست ترین های اینستاگرام در بخش‌های مختلف پرداخته است.

با نزدیک شدن سال 2019 اینستاگرام علاقه‌مند است برخی از ترندهای سال 2018 را برجسته نموده و تمام راه‌های مختلفی که در بستر اینستاگرام فراهم شده تا کاربران به معرفی خودشان بپردازند و یا مردم و موضوعاتی که به آن‌ها علاقه‌ دارند را به اشتراک بگذارند، معرفی ‌کند. در بیانیه اینستاگرام آمده است:

«ما از این موضوع لذت می‌بریم که به اشتراک گذاری عشق و مهربانی هنوز اولویت اول برای جامعه اینستاگرام‌ است. استیکر قلب ساخت آراتا بیشترین استفاده را در استوری‌ها داشته است، این درحالی است که فیلتر چهره چشمان قلبی بیشترین استفاده را در بین فیلترها در استوری داشته است. در فید، ایموجی قلب بیشتر از 14 میلیارد بار در کامنت‌ها استفاده شده است. اینستاگرام همچنین پارک دیزنی لند توکیو را شادترین مکان دنیا معرفی می‌کند چرا که بیشترین آمار استفاده از شکلک لبخند در کپشن‌ عکس‌های منتشر شده از این مکان را به خود اختصاص داده است.

اینستاگرام خانه علایق و جوامع بی‌شماری است؛ در سال 2018، بهترین نیش ترند (Niche Trend) متعلق به ویدیوهای ASMR است (Autonomous Sensory Meridian Response). در این نوع ویدیوها شاهد کارهای مختلفی مانند بریدن صابون، فشردن خمیر بازی و بریدن لوازم آرایشی بودیم که تماشای آن‌ها حس آرامش‌بخشی در انسان ایجاد می‌کند. شهرت این ویدیوها همچنان در حال افزایش است. به لطف بازی Fortnite شاهد رشد انفجاری fortnite# بودیم که تبدیل به سریع‌ترین هشتگ درحال رشد جهان شد. تاثیر سبک کی-پاپ (K-pop) در شبکه‌های اجتماعی را می‌توان در رسیدن رتبه اول اجتماع هواداری به گروه کره‌ای BTS مشاهده کرد. بزرگترین چالش رقص محبوب سال نیز در اینستاگرام متولد شد. در این چالش با عنوان inmyfeelingschallenge# اشخاص زیادی از شیگی شو (theshiggyshow@) گرفته تا ویل اسمیت (willsmith@) نیز به هنرنمایی پرداخته‌اند.

پرطرفدارترین هشتگ‌های حمایتی در سال 2018 شامل meeto# با 1.5 میلیون بار تکرار، timesup# با 597 هزار بار تکرار و marchforourlives# با 562 هزاربار تکرار بوده است. میلیون‌ها نفر از اینستاگرام‌ استفاده کرده‌اند تا صدای خود را به گوش برسانند که نشان می‌دهد اینستاگرام‌ می‌تواند بستری قدرتمند برای مردم باشد تا در آن حرف‌های خود را فریاد بزنند و به گوش همه برسانند.

ما امیدواریم این گردآوری شما را به استفاده از اینستاگرام‌ برای گسترش شادی و مهربانی در این ایام تعطیل ترغیب کند».

شما می‌توانید چکیده‌ی آمارهای فوق را در ویدیوی زیر تماشا کنید.

 

مروری بر اینستاگرام ‌در سال 2018:

  • بیشترین فیلتر چهره استفاده شده در استوری‌های اینستاگرام‌: چشمان قلبی
  • بیشترین استیکر در استوری‌های اینستاگرام‌: استیکر قلب ساخت آراتا
  • تعداد استفاده از استیکر قلب در کامنت‌ها: بیشتر از 14میلیارد بار
  • شادترین تگ مکان در جهان (بیشترین استفاده از شکلک لبخند در کپشن): پارک دیزنی‌لند توکیو
  • رتبه اول نیش ترند: ASMR
  • سریع‌ترین رشد هشتگ: fortnite#
  • رتبه اول اجتماع تصادفی: (BTS (#btsarmy
  • رتبه اول حرکات موزون: inmyfeelingschallenge#
  • پرطرفدارترین هشتگ‌ها: meeto# با 1.5 میلیون بار تکرار، timesup# با 597 هزار بار تکرار و marchforourlives# با 562 هزاربار تکرار
برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha