یکی از خریداران آیفون XS از اپل به خاطر ناچ این گوشی شکایت کرد
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:24 آذر 1397، 21:30

یکی از خریداران آیفون XS از اپل به خاطر ناچ این گوشی شکایت کرد

یکی از خریداران آیفون به خاطر وجود ناچ در گوشی خود از اپل شکایت کرده است و می‌گوید در تصاویر تبلیغاتی آیفون XS، این ویژگی به خوبی مشخص نبوده است.

آیفون X اولین گوشی بود که با ناچ وارد بازار می‌شد و این عنوان در اختیار گوشی اسنشیال فون که در سال 2017 عرضه شد، قرار دارد. با این حال آیفون X اولین گوشی یک کمپانی بزرگ بود که با این ویژگی همراه شده بود و از همین رو بخش بزرگی از دنیای فناوری با این گوشی با ناچ آشنا شدند. در آیفون X به این دلیل که صفحه نمایش سرتاسر قسمت جلویی گوشی را پوشش داده از این ویژگی برای قراردادن دوربین و سنسورهای FaceTime و FaceID استفاده شده است.

اما همه کاربران علاقه چندانی به آن ندارند. بر اساس گزارش Business Insider فردی به نام کورتنی دیویس روز گذشته در شمال ایالت کالیفرنیا به خاطر وجود این ویژگی از اپل شکایت کرده است. به نظر می‌رسد برخی از تصاویری که این کمپانی برای تبلیغ گوشی‌های آیفون XS و آیفون XS Max استفاده کرده سبب گمراهی این فرد شده است. او با مشاهده این تصاویر گمان کرده آیفون XS که سفارش داده بدون ناچ است. وی در قسمتی از شکایت خود با قراردادن یکی از تصاویر تبلیغاتی این گوشی ادعا کرده تشخیص ناچ در این تصاویر با پشت زمینه مشکی والپیپر آن کار بسیار مشکلی بوده است. البته حتی در تصاویری که در وبسایت اپل از آیفون X وجود دارد هم ناچ آن کاملا مشخص نیست.

iphone xs notch / ناچ آیفون XS

در شکواییه کورتنی دیویس آمده است:

تصاویری که در آن‌ها عدم وجود پیکسل‌های قسمت بالایی صفحه نمایش از دید خریداران مخفی شده است در تمامی بخش‌های وبسایت مدعی علیه و دیگر سایت‌هایی که این محصول را به فروش می‌رسانند دیده می‌شود. شاکی با توجه به این تصاویر به این باور رسیده بوده که گوشی‌های آیفون XS و آیفون XS Max دارای ناچ در قسمت بالای صفحه نمایش خود نیستند.

این فرد درخواست داده تا این شکایت به عنوان یک دادخواهی سنخی معرفی شود تا سایر افرادی که مانند او فریب تبلیغات اپل را خورده‌اند نیز بتوانند از این شرکت تقاضای خسارت کنند. علاوه بر این افراد دیگری نیز ادعاهایی در قبال این گوشی مطرح کرده‌اند. یکی از این ادعاها مربوط به فردی می‌شود که می‌گوید به دلیل گردی گوشه‌های این گوشی، اپل تعداد پیکسل‌های آن را در قسمت مشخصات بیشتر از مقدار واقعی اعلام کرده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha