اربعیناربعین

سامسونگ ویدیویی از رابط کاربری One UI منتشر کرد

سامسونگ در روزهای اخیر، ویدئویی منتشر کرده و در آن به معرفی بیشتر واسط کاربری جدید خود تحت عنوان One UI که در کنفرانس توسعه‌دهندگانش رونمایی کرده بود، پرداخته است.

سامسونگ به تازگی ویدئویی رسمی از رابط کاربری جدید خود تحت عنوان One UI منتشر کرده که اخیرا در کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت رونمایی شده بود. این ویدئوی یک دقیقه‌ای برخی از تغییرات اساسی و موارد اضافه شده به این واسط کاربری را به نمایش گذاشته که پیش از این خبر از آنها داده شده بود. پوسته نرم‌افزار به صورت کامل دوباره طراحی شده و شکل آیکون اپلیکیشن‌ها تغییر کرده و ظاهر اصلی آن نیز با تغییراتی روبرو شده است. ساده‌گرایی و یکنواختی، ویژگی‌هایی هستند که در تمامی بخش‌های ظاهر این واسط کاربری به کار رفته و این ویدئوی تبلیغاتی کاملا گویای این واقعیت است.

ویدئوی معرفی رابط کاربری One UI‌ سامسونگ:

با توجه به افزایش نسبت تصویر در نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند امروزی، دسترسی به نیمه بالایی گوشی برای بسیاری از کاربران سخت شده است. این تولیدکننده گوشی‌های هوشمند کره‌ای کاملا این نیاز را درک کرده و برخی از ویژگی‌های مورد نیاز را درست کنار انگشت شست شما در صفحه گوشی قرار داده است. سامسونگ همین اواخر و پس از معرفی صفحه نمایش‌های بی‌نهایت (Infinity) به نوع کاربری دکمه‌های ناوبری روی صفحه اندروید تغییر روش داده و این صفحه‌ها هم با تغییراتی اساسی روبرو خواهند شد تا باز هم شاهد ساده‌گرایی بیشتر در این واسط کاربری باشیم. منوی تنظیمات سریع نیز با تغییراتی روبرو شده و آیکون‌های آن به صورت خطی کنار هم قرار گرفته و کمی از ویژگی‌های ظاهری تم پس‌زمینه سامسونگ در این واسط کاربری نیز وارد شده است. علاوه بر این تغییرات ظاهری، واسط کاربری پیشرفته برای گوشی‌های سامسونگ دارای حالت تاریک سیستمی عریض خواهد بود.

در طول کنفرانس توسعه‌دهندگان سامسونگ، این شرکت اعلام کرد که واسط کاربری One UI برای گوشی‌های پرچمدار این شرکت در دسترس قرار می‌گیرد. کارشناسان انتظار دارند که این واسط کاربری در گوشی‌های پرچمدار اخیر این شرکت از قبیل گلکسی اس 9، گلکسی اس 9 پلاس و گلکسی نوت 9 مورد استفاده قرار گیرد و همچنین این گونه پیش‌بینی می‌شود که همراه با اندروید 9 پای ارائه گردد.

در مورد مدل‌های دیگر به نظر این واسط کاربری بعدا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. آپدیت بتای مبتنی بر اندروید پای با واسط کاربری One UI در حال حاضر در گوشی‌های سری گلکسی اس 9 در مناطق گزینش شده در دنیا اجرایی شده و به نظر در هفته‌های آینده بخش‌های بیشتری تحت پوشش قرار خواهد گرفت. گوشی‌های آینده سری گلکسی اس 10 نیز دارای این ارتقای نرم‌افزاری خواهند بود و این امر بیشتر به خاطر آن است که این مجموعه محصولات دارای نمایشگرهای Infinity O به عنوان تغییری اساسی در طراحی خود هستند تا دهمین سال عرضه گوشی‌های این سری را نشان دهند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha