سوپرمن 40 ساله شد؛ شخصیتی که قرار بود محمدعلی کلی نقشش را بازی کند!
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:26 آذر 1397، 09:00

سوپرمن 40 ساله شد؛ شخصیتی که قرار بود محمدعلی کلی نقشش را بازی کند!

40 سال از ساخت اولین فیلم سوپرمن می‌گذرد. در اولین فیلم این شخصیت، قرار بود شخصیت‌هایی همچون محمدعلی کلی ، داستین هافمن و آل پاچینو نقش سوپرمن را بازی کنند.

محمدعلی کلی، آل پاچینو و داستین هافمن از سوی دی سی کامیکس برای بازی در فیلم سوپرمن در نظر گرفته شده بودند که قرار بود در تاریخ 15 دسامبر 1978 اکران شود. مثل یک پروانه در آسمان شناور باش. مثل یک زنبور نیش بزن و همچون مردی فولادی پرواز کن.

سوپرمن / Superman

محمدعلی کلی، بوکسور معروف، در ابتدا از سوی مسئولین دی سی کامیکس در نظر گرفته شده بود تا در نقش سوپرمن بازی کند. این فیلم قرار بود که در سال 1978 ساخته و اکران شود. ایلیا سالکایند تهیه‌کننده این فیلم در گفتگویی در حاشیه اکران جدیدترین فیلم از سری فیلم‌های سوپرمن در این باره با خبرنگاران گفتگو کرد. اکران این فیلم با چهلمین سالگرد اکران اولین فیلم سوپرمن همزمان شده است.

سالکایند در این گفتگو گفته:

یکی از شرایط دی سی کامیکس این بود که من فهرستی از بازیگران مرد را برای بازی در نقش سوپرمن به آنها پیشنهاد دهم تا مورد تایید آنها قرار گیرد.

فهرستی آماده کردم که کاملا خنده‌دار بود، چرا که شامل افرادی همچون کاسیوس مارسلوس کلی معروف به محمدعلی کلی، آل‌پاچینو و داستین هافمن بود. مسئولین دی سی کامیکس این افراد را تایید کرده بودند و هر کدام از آنها می‌توانستند در این فیلم بازی کنند.

ایده حضور محمدعلی کلی چندان هم دور از انتظار نبود. همان سال که این فیلم اکران شد، این قهرمان بوکس سنگین‌وزن  و سوپرمن با هم در کتاب‌های مصور حضور داشتند، تا از انسان در برابر آدم‌فضایی‌ها محافظت نمایند.

سوپرمن / Superman / محمدعلی کلی

سالکایند گفت که روند انتخاب بازیگران در آن زمان بسیار پیچیده و سردرگم‌کننده بود. دی سی کامیکس تاییدیه‌های لازم را داشت و می‌توانست علاوه بر انتخاب بازیگران، همچنین بر انتخاب محل فیلم‌برداری و طراحی لباس نیز نظارت داشته باشد.

وی گفت:

از یک طرف، آنها قصد داشتند که از تصویر ذهنی این شخصیت به شدت محافظت کنند، اما در سویی دیگر، از واقعیت آگاهی کاملی هم نداشتند. چرا که هر قدر داستین هافمن بازیگر خوبی بوده و هست، اما گمان نکنم که می‌توانست در نقش سوپرمن به خوبی جلوه کند. البته شاید هم نقشش در این فیلم خوب می‌شد.

هافمن برای نقش دیگری نیز در نظر گرفته شده بود. آن هم نقش لکس لوتر. سالکایند در این باره گفت:

ما در جشنواره کن با داستین هافمن دیدار داشتیم. با هم شام خوردیم و قرار بود که داستین در نقش لکس لوتر بازی کند که بسیار هیجان‌انگیز می‌شد. اما همه چیز به خوبی پیش نرفت.

در نهایت این نقش نیز به جین هکمن تعلق گرفت.

سالکایند همچنین در مورد روند انتخاب بازیگران گفته که بعد از انتخاب هکمن، او هنوز هم سبیل داشت که کارگردان ما ریچارد دانر فکر می‌کرد به نقش او نمی‌آید. به همین خاطر، دانر به گروه گریم گفت که برایش یک سبیل مصنوعی درست کنند و بعد به هکمن گفت که اگر او سبیلش را بزند، او نیز سبیل خود را از ته می‌تراشد. هکمن موافقت کرد که این کار را انجام دهد. بعد از اینکه هکمن سبیل خود را از ته زد، دانر به او گفت که سبیلش مصنوعی بوده است.

سوپرمن در 15 دسامبر 1978 اکران شد و فیلم‌سازانی نظیر کریستوفر نولان، کارگردان شوالیه تاریکی و پتی جنکینز کارگردان زن شگفت‌انگیز اعلام کردند که از این فیلم الهام گرفته‌اند. سوپرمن در دنیا 134 میلیون دلار فروش داشت که با قیمت تورم امروز برابر با 1.1 میلیارد دلار می‌شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha