سامسونگ گلکسی اس 10 و باز هم افشا شدن تصاویر و اطلاعات جدید
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:27 آذر 1397، 17:00
اربعیناربعین

سامسونگ گلکسی اس 10 و باز هم افشا شدن تصاویر و اطلاعات جدید

پس از معرفی گلکسی نوت 9، همواره شاهد افشای اطلاعات مختلفی درباره سامسونگ گلکسی اس 10 بوده‌ایم. اکنون در حالی که حدود دو ماه به معرفی این گوشی زمان باقی مانده، دوباره تصاویر و اطلاعات جدیدی از آن افشا شده است.

سامسونگ گلکسی اس 10 / samsung galaxy s10

اخیرا به یاد نداریم که مدت زیادی به زمان معرفی یک گوشی هوشمند باقی مانده باشد و در عین حال تصاویر و ویژگی‌های آن به صورت کامل افشا شود. اما در مورد گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی اس 10 داستان متفاوت است. در واقع بعد از معرفی آخرین پرچمدار سامونگ یعنی گلکسی نوت 9 در ماه آگوست (مرداد 97) شایعات و خبرهای مختلف درباره پرچمدار آتی کره‌ای‌ها یعنی گلکسی اس 10 از وبلاگ‌های چینی شروع شد. حالا که سه ماه از زمان معرفی آخرین پرچمدار سامسونگ می‌گذرد، ما اطلاعات خوبی درباره این گوشی هوشمند قبل از معرفی آن در دست داریم. در حقیقت اکنون می‌توانیم شکل و شمایل و همین‌طور ویژگی‌هایی که از آن برخوردار خواهد بود را حدس بزنیم.

براساس خبرهای منتشر شده در دنیای فناوری می‌دانیم که سامسونگ قرار است چند نسخه از سامسونگ گلکسی اس 10 را معرفی کند. در این میان می‌توانیم حدس بزنیم که این نسخه‌ها شامل گلکسی اس 10، گلکسی اس 10 پلاس و گلکسی اس 10 لایت خواهند بود که در اندازه، ویژگی‌ها و طراحی با هم متفاوت هستند. در این راستا گفتنی است که گلکسی اس 10 پلاس با نمایشگر 6.4 اینچی بزرگ‌ترین محصول در میان دو نسخه دیگر خواهد بود. این در حالی است که نسخه معمولی این گوشی هوشمند و نسخه لایت به ترتیب از نمایشگر 6.1 اینچی و 5.8 اینچی بهره‌مند خواهند بود. جالب است بدانید با توجه به اطلاعاتی که تاکنون داریم، می‌دانیم هر سه نسخه یاد شده به دوربین‌های چندگانه مزین می‌شوند. به‌طوری‌که گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس از دوربین سه گانه و نسخه لایت نیز از دوربین دوگانه سود خواهند برد.

به نظر می‌رسد که سامسونگ به پیروی و تقلید از اپل در نظر دارد برای پرچمداران آتی خود نسخه‌ای مقرون معرفی کند. همانند آیفون 10 اس، آیفون 10 اس مکس و نسخه اقتصادی آیفون 10 آر. اما در این میان بین کوپرتینیویی‌ها و سامسونگ تفاوتی وجود دارد. اگر به یاد داشته باشید، آیفون 10 آر یا درواقع همان نسخه اقتصادی گوشی اپل از نمایشگر LCD بهره می‌برد.

این در حالی است که نسخه اقتصادی سامسونگ یعنی گلکسی اس 10 لایت دارای نمایشگر OLED خواهد بود. یعنی درواقع سامسونگ احتمالا هر سه نسخه گلکسی اس 10 را با نمایشگر OLED عرضه خواهد کرد. با این حساب انتظار داریم، شاهد نمایشگر باکیفیتی حتی در نسخه اقتصادی گلکسی 10 اس باشیم که از رزولوشن 2K پلاس و همین‌طور قابلیت خواندن بالا در نور روز پشتیبانی خواهد کرد. با این حساب هر سه نسخه گلکسی اس 10، ویژگی‌های هیجان‌انگیزی را برای ما به ارمغان می‌آورند.

گلکسی اس 10 لایت/ galaxy s10 lite

با توجه به اطلاعات زیادی که خیلی جلوتر از معرفی گلکسی اس 10 دریافت کرده‌ایم، باید بگوییم که هیچ کدام آن‌ها تصویری مفهومی یا خلاصه‌ای از ویژگی‌های مورد تایید نبوده ولی اکثر آن‎ها توسط افشاگران مختلف کشف و منتشر شده بودند. این ویژگی‌ها کمک کردند تا طراحان بتوانند تصویری مفهومی از آن را که در ادامه مشاهده می‌کنید، رسم نمایند. البته حالا به لطف تصاویر جدید، اطلاعات بیشتری از گلکسی اس 10 در دست داریم که توسط منبعی ناشناس منتشر شده است.

 

تصاویر افشا شده از ابعاد گلکسی اس 10 / samsung galaxy s10

طراحی و ابعاد

سامسومگ گلکسی اس 10 و گلکسی اس 10 پلاس از طراحی مشابه هم بهره می‌برند. به‌طوری که هر دو محصول از نمایشگر جدید سامسونگ یعنی نمایشگرهای اینفینیتی O بهره‌مند هستند. درواقع این نمایشگرها بریدگی بالای نمایشگر را برای جای دادن دوربین سلفی ندارند و از دریچه‌ای روی صفحه نمایش یا به اصطلاح روزنه نمایشگر برای نشان دادن دوربین سلفی بهره می‌برند.

به عبارت دیگر دوربین سلفی در این گوشی‎‌ها با نمایشگر ادغام شده است. اما بین دو گوشی یاد شده یعنی گلکسی اس 10 و مدل پلاس آن یک تفاوت کلیدی وجود دارد. جدای از اندازه، همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، در تصویر گلکسی اس 10 پلاس بریدگی روی نمایشگر را به شکل بیضی را مشاهده می‌کنیم که می‌تواند نمایانگر دوربین سلفی دوگانه باشد. این در حالی است که در گلکسی اس 10 معمولی حفره و روزنه کوچکتری که نمایانگر دوربین سلفی تکی است را شاهد خواهیم بود.

همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردیم سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس از نمایشگر 6.4 اینچی برخوردار بوده و دارای ابعاد 7.8 × 75 × 157.7 میلی‌متر است. درحالی‌‎که نسخه معمولی این گوشی پرچمدار از نمایشگر 6.1 اینچی بهره‌مند بوده و ابعاد آن نیز 7.8 × 70.9 × 148.9 میلی‌متر خواهد بود.

 

نمایشگر گلکسی اس 10 / display og galaxy s10

نمایشگر

در این مورد باید بگوییم که هم گلکسی اس 10 و هم گلکسی اس 10 پلاس از نمایشگرهای اینفینیتی O بهره‌مند هستند. این نمایشگرها از رزولوشن بالا و پنل‌هایی از نوع امولد تشکیل شده‌اند و روزنه‌ای نیز برای دوربین سلفی بر روی خود جای داده‌اند. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌شود و از مشخصه‌های نمایشگرهای بی‌نهایت و گسترده قابل برداشت است، باید بگوییم که نمایشگر گوشی‌های پرچمدار آتی سامسونگ از حاشیه‌های بسیار ظریف و باریکی در کناره‌ها برخوردار خواهند بود. این در حالی است که هیچ بریدگی ناخوشایندی بر روی پنل جلویی گوشی مشاهده نمی‌شود. اما از طرف دیگر به هر حال دریچه یا روزنه‌ای بر روی نمایشگر وجود دارد.

در هر صورت بسیاری از گوشی‌های هوشمند هنوز نتوانستند چنین قابلیتی را به همراه حاشیه‌هایی اندک در کناره‌های گوشی ایجاد کنند. همین‌طور این ترفند حداقل نسبت صفحه نمایش به بدنه بهتری را برای پرچمداران سامسونگ به ارمغان می‌آورد. با این راه‌حل، محتواهای قابل نمایش به صورت تمام صفحه و بدون مزاحمت کمتری بر روی نمایشگر نشان داده می‌شوند.

 

سامسونگ گلکسی اس 10 / samsung galaxy s10

دوربین

براساس منبعی که اطلاعات جدید را افشا کرده است، سامسونگ گلکسی اس 10 از دوربین سلفی تکی و دوربین سه گانه در بدنه پشتی به عنوان دوربین اصلی بهره‌مند خواهد بود. این در حالی است که نسخه پلاس این گوشی از دوربین سلفی دوگانه و همین‌طور دوربین سه‌گانه در بدنه پشتی برخوردار است. با این حساب باید بگوییم تا آنجا که می‌ دانیم، ظرفیت لنزهای دوربین سه گانه این پرچمداران در هر دو مدل از نظر فنی برابر خواهد بود.

از طرف دیگر در مورد گلکسی اس 10 لایت نیز باید بگوییم که گفته می‌شود این گوشی هوشمند به دوربین سلفی تکی در پنل جلویی و دوربین دوگانه در پنل پشتی دستگاه مزین است. این ویژگی چنان هم دور از انتظار نبوده، چراکه گلکسی اس 10 لایت از قیمت پایین‌تری نسبت به دو پرچمدار دیگر برخوردار خواهد بود.

علاوه بر این‌ها شایعاتی از منابعی دیگر بیان می‌کنند، گلکسی اس 10 پلاس از دوربینی با چهار لنز برخوردار خواهد بود.

 

جک هدفون سامسونگ گلکسی اس 10 / headphone jack samsung galaxy s10

درگاه‌ها و اتصالات

برخلاف شایعات قبلی، تمام نسخه‌های گلکسی اس 10 احتمالا جک هدفون 3.5 میلی‌متری صدا را حفظ خواهند کرد. با این حال احتمالا سامسونگ این اتصال را برای گلکسی اس 10 برگزیند چرا که ممکن است احساس کند چنین تصمیمی برای گلکسی نوت 9 موفقیت چندانی به ارمغان نیاورده یا در آن زمان به وجود این درگاه و محبوبیتی که برای دستگاه به ارمغان می‌آورد اطمینان چندانی نداشته است.

در مورد دیگر اتصالات سامسونگ گلکسی اس 10 باید بگوییم که این پرچمدار از بلوتوث 5.0 برخوردار خواهد بود و حتی ممکن است نسخه‌ای با پشتیبانی از شبکه 5G ارائه دهد. اما هنوز نمی‌توانیم باتوجه به اطلاعاتی که داریم این موضوع را تایید کنیم.

خب با این حساب، حالا که مروری بر ویژگی‌های احتمالی گلکسی اس 10 داشته‌ایم باید در ادامه منتظر بمانیم تا سامسونگ، موبایل پرچمدار جدید خود را معرفی کند. ما نیز همانند شما منتظر ویژگی‌های هیجان‌انگیز گلکسی اس 10 خواهیم ماند و در بخش اخبار فناوری پلازمگ همچنان آن را پوشش خواهیم داد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha