گوگل فوتوز دیگر برای ویدیوهایی با فرمت پشتیبانی نشده حافظه نامحدود ارائه نمی دهد
نویسنده:ساناز اوجاقلو
ارسال شده در:28 آذر 1397، 15:00

گوگل فوتوز دیگر برای ویدیوهایی با فرمت پشتیبانی نشده حافظه نامحدود ارائه نمی دهد

اخیراً گوگل اعلام کرده که از این پس نمی توانید برای ذخیره‌ی ویدئوهایی با فرمت پشتیبانی نشده، از قابلیت حافظه‌ی نامحدود گوگل فوتوز استفاده کنید.

به نقل از Android Police، کمپانی گوگل در اوایل این هفته، برخی تغییرات کوچک ایجاد شده‌ی سایت پشتیبانی خود را اعلام کرد. بر این اساس گوگل فوتوز دیگر اجازه نمی‌دهد تا ویدئوهایی با فرمت پشتیبانی نشده را آپلود کنید و از قابلیت حافظه نامحدود بهره‌مند شوید. گرچه این تغییر آن قدر کوچک است که بر بسیاری از کاربران تأثیری ندارد. گفته شده که از این پس گوگل فوتوز تنها از فرمت‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts, .mkv

آن چه مشخص است، عدم پشتیبانی اپلیکیشن گوگل فوتوز از فرمت های بسیار پرطرفداری مثل RAW و VOB است. حال اگر کاربری هستید که از این فرمت‌ها استفاده می‌کنید، یا باید بیش‌تر مراقب حافظه‌ی دستگاه خود باشید یا این که برای بهره‌مندی از حافظه‌ی نامحدود مبلغ اندکی برای گوگل وان ( Google One) بپردازید.

Google-Photos-Unsupported-Formats/ گوگل فوتوز آپلود فرمت پشتیبانی نشده

طبق گفته نویسنده سایت Theverge که چند هفته پیش لیست عکس‌های خود را در گوگل فوتوز آپلود کرده است، این اپلیکیشن تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای است. البته از آن جا که او برای استفاده از قابلیت حافظه‌ نامحدود هزینه‌ای پرداخت می‌کند، می‌تواند عکس‌های فول رزولوشن را هم آپلود کند. چون بهره‌مندی از حافظه نامحدود رایگان تنها برای عکس‌های «بهینه شده» (همان فشرده شده) امکان‌پذیر است.

با این حال وی معتقد است که این کار به آن معنا نیست که اپلیکیشن iCloud Photo Library که خودش سال‌ها از آن استفاده می‌کرد، الزاماً اپلیکیشن خوبی نباشد. اما قابلیت‌های سرچ در گوگل فوتوز‌ بسیار فراتر از آن چیزی است که اپل در این زمینه در چنته دارد.

یقیناً گوگل فوتوز‌ برای بسیاری از مردم آن‌قدر ارزش دارد که از دست دادن قابلیت آپلود تعداد معدودی فرمت در حافظه نامحدود آن، نتواند این مسئله را تغییر دهد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha