نسخه موبایل بازی PUBG به اندازه بازی Fortnite بازیکن دارد

عرضه بازی‌هایی مانند Fortnite و PUBG که در سبک بتل رویال هستند برای گوشی‌‌های موبایل مانند سایر پلتفرم‌ها موفقیت آمیز بوده و آمارها از تعداد بالای بازیکنان نسخه موبایل این بازی‌ها حکایت دارند.

شرکت سازنده بازی پابجی (PlayerUnknown’s Battlegrounds) در روز هجدهم دسامبر (بیست و هفتم آذر) به وب سایت The Verge گفت که نسخه موبایل بازی آن‌ها هم اکنون به اندازه بازی فورتنایت: بتل رویال بازیکن دارد، یعنی بیش از 200 میلیون کاربر. اکنون هر دوی این بازی‌ها روزانه در حدود 30 میلیون کاربر فعال دارند.

همچنین PUBG به عنوان بهترین بازی سال 2018 میلادی در گوگل پلی انتخاب شد، اما فورتنایت که شرکت مادرش در ماه آگوست (مرداد ماه) از فروشگاه گوگل پلی به خاطر اینکه از توزیع بازی خود سود بیشتری به دست آورد، خارج شد، برای رقابت بهترین بازی سال گوگل پلی واجد شرایط نبود.

pubg mobile / پابجی موبایل

بلومبرگ گزارش داد که Fortnite در روز بیست و ششم ماه نوامبر (پنجم آذر ماه) به رکورد 200 میلیون بازیکن دست پیدا کرد، بنابراین ممکن است که از آن زمان تعداد بیشتری این بازی را آغاز کرده باشند و به این تعداد افزوده شده باشد، اما اعداد و ارقام پابجی به طور ویژه به چین محدود شده‌اند؛ یعنی در صورتی که همه چیز محاسبه شده باشد، احتمالاً محبوبیت آن از محبوبیت بازی فورتنایت فراتر می‌رود. همچنین این آمار شامل 50 میلیون نسخه پولی این بازی که در کنسول‌ها و کامپیوترهای شخصی به فروش رفته، نیست.

در کشور چین، جایی که فروش کنسول‌ها تا سال 2015 و به مدت 15 سال ممنوع بود، بسیاری از مردم هنوز به بازی با کنسول‌ها عادت نکرده‌اند و به جای آن بازی‌های موبایل یا بازی‌‌های عرضه شده برای کامپیوترهای شخصی را ترجیح می‌دهند. با توجه به اشتیاقی که برای بازی‌های شوتر اول شخص (FPS) وجود دارد، بسیاری از افراد به سرعت مجذوب بازی پابجی که نسخه موبایل آن پیش از نسخه موبایل فورتنایت عرضه شده بود، شدند و وقت خود را به بازی کردن با آن سپری کردند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha