آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 حالا در دسترس همه کاربران قرار دارد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:28 آذر 1397، 23:00

آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 حالا در دسترس همه کاربران قرار دارد

با توجه به عرضه مجدد آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10، همه کاربران می‌توانند آن را روی سیستم خود نصب کرده و از آخرین قابلیت‌های ارائه شده در آن بهره‌مند شوند.

مایکروسافت تعدادی از باگ‌های مسدودکننده موجود در آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 را رفع کرده و حالا دیگر کاربران این نسخه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. این غول نرم‌افزاری در ماه اکتبر نسخه آپدیت مورد نظر را عرضه کرد و این آپدیت باعث شد فایل‌های برخی از کاربران حذف شود. به دنبال این اتفاق، مایکروسافت به رفع مشکلات آن پرداخته بود و در اصل، آپدیت مورد نظر را ماه گذشته آماده نصب کرد. اما این شرکت از آن زمان به این طرف، در حال کار روی کامپیوترهای مختلف بوده است. البته، از زمان اجرایی کردن این تست‌ها، آپدیت مورد نظر به خاطر عدم تناسب با درایورهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، روی برخی از سیستم‌ها مسدود می‌شد. اما حالا و بعد از رفع مشکلات، دیگر بدون مشکل روی تمامی کامپیوترها قابل استفاده است.

ویندوز 10 / Windows 10

برخی از این باگ‌های مسدودکننده شامل مشکلات عدم انطباق با سیستم‌هایی نظیر آی کلود، کلاینت‌های VPN و نرم‌افزار امنیتی Trend Micro بوده است. مایکروسافت در مورد ارائه جزئیات تمامی این مشکلات در وب‌سایت خود به صورت شفاف اطلاعاتی ارائه کرده و حالا اعلام نموده که آپدیت اکتبر 2018 ویندوز 10 به صورت کامل برای کاربران تخصصی که به صورت دستی گزینه Check for updates را از طریق Windows Update انتخاب می‌کنند، عرضه شده است. این بدان معناست که از این پس دیگر می‌توانید آپدیت‌های مورد نظر را روی تمامی کامپیوترهای خود بدون هیچ مشکلی اجرایی کنید.

مایکروسافت در نظر دارد تا بعد از یک سال که همواره با مشکلاتی در رابطه آپدیت روبرو بوده، حالا بیشتر روی کیفیت این نسخه از ویندوز خود تمرکز نماید. لازم به ذکر است که ویندوز سیستمی پیچیده بوده و آزمایش کردن آن بسیار سخت است؛ تمامی دستگاه‌ها با یکدیگر برابر نیستند و اجزا، درایورها و نرم‌افزارها در میان 700 میلیون دستگاه مختلف که دارای ویندوز 10 هستند، تفاوت دارد. مایکروسافت از طریق برخی موقعیت‌های پیچیده خود در هفته‌های اخیر به شدت در حال فعالیت بوده و حالا به مرحله‌ای رسیده که آپدیت‌های خود را برای عرضه در تمامی کامپیوترها آماده کرده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha