قابلیت Sneak Peek امکان پیش نمایش لینک ها را در گوگل کروم فراهم می کند

قابلیت جدیدی به نام Sneak Peek یا همان «سرک کشیدن» به نسخه اندروید اپلیکیشن گوگل کروم اضافه شده است. این قابلیت امکان پیش نمایش لینک ها را فراهم کرده و تجربه کاربری بهتری در اختیار کاربران قرار می دهد.

گوگل یک ویژگی جذاب و جدید را به نسخه‌های Canary و Dev گوگل کروم افزوده است. قابلیت «سرک کشیدن» یا sneak peek در نسخه اندروید اپلیکیشن گوگل کروم، بدون نیاز به ترک صفحه، امکان پیش نمایش لینک‌ها را فراهم می‌کند. برای استفاده از این ویژگی تنها کافی است که لمس طولانی بر روی لینک انجام دهید تا به گزینه sneak peek دسترسی پیدا کنید. ساده‌ترین روش برای فعالسازی این قابلیت، از طریق پرچم‌های کروم است.

در حالت Sneak Peek تقریبا تمام ویژگی‌های یک تب کامل در دسترس است. شما می‌توانید تب را به سمت بالا بکشید تا تمام فضای پنجره را پوشش دهد، درون تب به بالا و پایین صفحه اسکرول کنید و حتی لینک‌ها را باز کنید اما امکان کلیک طولانی در تب Sneak Peek وجود ندارد. همچنین امکان تبدیل به تب کامل نیز از طریق کلیک کردن میسر نیست و برای این کار باید از دکمه ویژه این کار در گوشه بالایی تب استفاده کنید.

برای فعال کردن این ویژگی، باید این URL را کپی و در نوار آدرس مرورگر جایگذاری کنید: chrome://flags/#enable-ephemeral-tab. بعد از فعال‌سازی پرچم و راه‌اندازی مجدد مرورگر، کافی است برای دسترسی به پیش نمایش Sneak Peek، بر روی لینک مورد نظر کلیکی طولانی کرده تا گزینه مورد نظر را در منوی مورد نمایش مشاهده کنید. نحوه انجام این کار در ویدیو مشخص است.

در رابطه با عمکلرد این گزینه، با استفاده از گوشی هوشمند گوگل پیکسل 2، مشکل خاصی مشاهده نشد اما ممکن است با توجه به ساز و کار مرورگر گوگل کروم، در گوشی های قدیمی عملکرد متفاوتی را شاهد باشیم. از آنجایی که این قابلیت به تازگی و به طور آزمایشی فعال شده است، دور از انتظار نیست که شاهد برخی ناپایداری‌ها در عملکرد آن باشیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha