سندباکس ویندوز امکان اجرای ایمن فایل های exe را بر روی ویندوز 10 فراهم می سازد
نویسنده:علیرضا حسن پور
ارسال شده در:30 آذر 1397، 13:00
اربعیناربعین

سندباکس ویندوز امکان اجرای ایمن فایل های exe را بر روی ویندوز 10 فراهم می سازد

به زودی ویژگی جدید به نام سندباکس ویندوز (Windows Sandbox) برای کاربران ویندوز 10 پرو و ویندوز 10 اینترپرایز در دسترس قرار می گیرد که امکان اجرای برنامه های مشکوک را در محیطی امن و ایزوله، فراهم می کند.

مایکروسافت در حال تلاش برای رفع نگرانی کاربران درباره فایل های exe ناشناخته بر روی کامپیوترهای شخصی است. در حال که برخی کاربران از ماشین‌های مجازی برای بررسی برنامه‌های ناشناخته استفاده می‌کنند؛ مایکروسافت راهی ساده‌تر را برای کاربران ویندوز 10 توسعه داده است که می‌توان در آن برنامه‌ها را در یک محیط دسکتاپ ایزوله و جداگانه، مورد بررسی قرار داد. این ویژگی جدید که سال آینده برای ویندوز 10 در دسترس قرار خواهد گرفت، سندباکس ویندوز نام دارد و طرز کار آن به این شکل است که یک محیط ویندوز موقت ایجاد کرده تا کاربران بدون نگرانی امنیتی، فایل های exe ناشناخته را در آن اجرا کنند.

Windows Sandbox / سندباکس ویندوز

این قابلیت، یکبار مصرف بوده و کاملاً امن است. زمانی که فرآیند بررسی برنامه در سندباکس به پایان برسد، سندباکس و تمام محتویاتش حذف خواهند شد. در این حالت دیگر نیازی نیست که کاربران از ماشین‌های مجازی استفاده کنند؛ اما نیاز است که قابلیت مجازی سازی را از طریق BIOS فعال کنند. مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت سندباکس ویندوز را به عنوان بخشی از ویندوز 10 پرو و ویندوز 10 اینترپرایز در دسترس قرار دهد، پس واضح است که این ویژگی برای کمک به کاربران تجاری و حرفه‌ای طراحی شده است.

این ویژگی هوشمندانه بدین شکل کار می‌کند که با هر بار اجرای سندباکس ویندوز، به سادگی یک نسخه کم حجم از ویندوز (با حجم 100 مگابایت) برای اجرای برنامه‌ها و فایل‌های ناشناخته ایجاد می‌شود. مایکروسافت برای اجرای این ویژگی، از Hypervisor یا ناظر ماشین مجازی برای ایجاد یک هسته رایانشی مستقل از کامپیوتر میزبان استفاده می‌کند. آزمایش کنندگان ویندوز 10 قادر خواهند بود بعد از عرضه بیلد 18305، شروع به آزمایش این ویژگی جدید نمایند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری درباره جزئیات فنی سندباکس ویندوز هستید، مشاهده این پست وبلاگ مایکروسافت را به شما توصیه می‌کنیم.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha