اپل خم شدن آیپد پرو 2018 را تایید کرده و آن را امری طبیعی می داند
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:01 دی 1397، 14:00
اربعیناربعین

اپل خم شدن آیپد پرو 2018 را تایید کرده و آن را امری طبیعی می داند

از آنجایی‌ که تبلت‌ها دستگاه‌هایی باریک و ظریف هستند، لذا احتمال خم شدگی در آن‌ها بسیار بالا است. مشکل خم شدگی آیپد پرو 2018 نیز به تازگی خبرساز شده بود که اپل آن را تایید کرد و توضیحاتی در این باره داده است.

آیپد پرو / ipad pro

خم شدن دستگاه‌های مانند موبایل و تبلت یکی از مشکلاتی است که شرکت‌های سازنده معمولا با آن دست به گریبان هستند. در این میان پیش‌تر در خبرها شنیده بودیم که آیپد پرو نیز چنین مشکلی دارد. درواقع تبلت اپل نتوانسته بود آزمایش‌های مربوط به خم شدگی را با موفقیت پشت سر بگذارد. این در حالی است که اخیرا اپل در گفتگو با ورج (Verge) این موضوع را تایید کرده است و آن را امری طبیعی می‌داند. به‌طوری‌که اشاره کرده است آیپدهای جدید دارای خمیدگی جزئی در بدنه آلومینیمی هستند.

پس می‌توانیم بگوییم که خم شدگی آیپد پرو 2018 از دید کوپرتینیویی‌ها مربوط به پروسه تولید است و در این راستا کاربران نباید نگران باشند. درواقع خوب است بدانید که این خمیدگی به مرور زمان زیاد نمی‌شود و همین‌طور اینکه بر روی کارکرد دستگاه اثر بدی ندارد. به نظر می‌رسد که خم شدگی بدنه آیپد پرو 2018 درنتیجه فرایند خنک‌سازی دستگاه و بخش‌های فلزی و پلاستیکی آن در زمان تولید ایجاد شده باشد.

اما این در حالی است که این مشکل تنها به یک سری از آیپد پروهای 2018 خاص مربوط نمی‌شود بلکه همه محصولات 2018 از چنین خصوصیتی برخوردار هستند. با این حساب قیمت آیپد پرو 2018 در مدل پایه 11 اینچی 799 دلار بوده که تا 1899 دلار برای مدل‌ 12.9 اینچی با اتصال LTE و حافظه ذخیره‌سازی 1 ترابایتی متنوع است و حتما  مشاهده چنین مشکلی برای افرادی که این هزینه گزاف را برای یک تبلت پرداخت می‌کنند چندان خوشایند نباشد. البته بهتر است بگوییم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

آیپد پرو 2018/ IPAD PRO

پاسخگویی اپل به این موضوع به این دلیل بوده که اخیرا کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی به این موضوع معترض بودند. این افراد بارها و بارها اعلام کردند که آیپد پرو 2018 آن‌ها بدون وارد شدن هیچ گونه فشاری با خمیدگی بدنه مواجه شده است. در این راستا دسته‌ای دیگر از کاربران نیز مدعی شدند، این اتفاق به تدریج برای آیپد پرو  افتاده است. همچنین برخی از کاربران نیز دلیل این موضوع را حمل این تبلت با کوله‌پشتی می‌دانستند. با این همه یک دسته از کاربران نیز ادعا می‎‌کردند زمانی که
آیپد پرو 2018 را برای اولین بار از جعبه بیرون آوردند، با خمیدگی بدنه آن مواجه شدند.

اپل در پاسخ به این شکایت‌ها می‌گوید در برخی موارد ادعای آن دسته از کاربرانی که در ابتدای کار با تبلت متوجه این خمیدگی شدند، صحت دارد. حتی خود نویسنده ورج نیز در کنار تایید این ادعا بیان می‌کند زمانی که آیپد پرو 2018 مدل 11 اینچی را خرید، بعد از 2 هفته این مشکل برایش ایجاد شده بود. این نویسنده ادامه می‌دهد که اپل از وی خواسته تا آیپد خود را برای شرکت بفرستد و تیم مهندسی این مشکل را بررسی کنند. ماجرا از اینجا به بعد جالب‌تر می‌شود. چراکه وی می‌گوید:«اپل، آیپد پرو 11 اینچی دیگری را برایم ارسال کرد اما همین که جعبه را باز کردم باز هم خمیدگی اندکی در بدنه آیپد پرویی مشاهده کردم که به تازگی برایم ارسال شده بود.»

آیپد پرو / ipad pro

به نظر می‌رسد که این مشکل بیشتر در مدل‌های LTE آیپد پرو 2018 مشاهده شده است. درواقع این مدل در قسمت کناری تبلت به یک نوار پلاستیکی مجهز شده است.
این نوار پلاستیکی درواقع جاهایی است که در آن‌ها خطوط آنتن باعث تقسیم بدنه به دو قسمت می‌شود. این در حالی است که ظاهرا خمیدگی نیز در همین قسمت رخ می‌دهد. با این حساب اپل تاکنون اشاره‌ای به این موضوع نکرده است که تنها این نسخه از تبلت‌های 2018 دچار چنین مشکلی هستند.

البته این در حالی است که برخی از خریداران مدل Wifi نیز چنین ادعایی مبنی بر خمیدگی بدنه آیپد پروی خود دارند. حتی اگر این مشکل گریبان‌گیر همه کاربران این تبلت هوشمند نباشد، می‌توان گفت چنین مشکلی برای غول فناوری همچون اپل بسیار مهم بوده و باعث خراب شدن دید طرفداران به این برند معروف خواهد شد. مخصوصا اینکه کوپرتینیویی‌ها تاکنون مدعی تولید محصولاتی با بدنه عالی و باکیفیت بوده‌اند.

در این راستا افرادی که با این مشکل مواجه شده‌اند می‌توانند از شرایط بازگشت یا تعویض 14 روزه شرکت اپل استفاده کرده و دستگاه خود را به فروشگاه این شرکت برگردانند. با این حال هنوز مشخص نیست که اپل دقیقا بعد از 14 روز چه تصمیمی درمورد دستگاه‌های مشکل‌دار خواهد گرفت. درواقع باید مساله مورد نظر بررسی شود که خمیدگی اتفاق افتاده در اثر آسیب‌های وارد شده توسط خود کاربر نباشد. اپل همچنین گفته است که در این زمینه، نرخ بازگشت محصولات تاکنون بسیار طبیعی و نرمال بوده است.

مشکل خم شدگی آیپد پرو / ipad pro

درواقع جنجال اصلی بعد از انتشار ویدیویی توسط یکی از یوتیوبرهای معروف در کانال معروف JerryRigEverything آغاز شد. این فرد در ویدیویی که ضبط کرده بود توانست با تلاشی هرچند اندک به ساگی بدنه آیپد پرو 2018 را خم کند. این در حالی بود که برخی از طرفداران اپل به این ویدیو انتقاد کردند و اذعان داشتند که کانال JerryRigEverything برای جذب بازدیدکننده و همین‌طور بد جلوه دادن شرکت اپل این کار را انجام داده است. می‌توانید خبر مربوط به تست خم شدن آیپد پرو 2018 و همین‌طور ویدیوی آن را در اینجا ببینید.

گفتنی است که اکثر تبلت‌ها بدون در نظر گرفتن اینکه ساخت اپل یا هر شرکت دیگری باشند، به راحتی خم می‌شوند. چراکه این دستگاه‌ها بسیار باریک هستند و سطح گسترده‌تری نسبت به گوشی‌های هوشمند دارند. به این دلیل امکان و احتمال خم شدن در آن‌ها بالا است. خوب است اشاره کنیم که آیپد پرو 11 اینچی جدید وزنی معادل 468 گرم دارد و با اینکه دو ماه از عرضه آن می‌گذرد تقریبا هیچ مشکلی از سوی کاربران که مبنی بر مشکلات ناشی از فرایند ساخت باشد دریافت نشده است. اپل در این باره می‌گوید نگرانی‌ها درباره ساختار استحکام بدنه آیپد پرو 2018 بی‌مورد است و خمیدگی جزئی، بخشی از ساختار محصول محسوب می‌شود.

ipad pro / تست مقاومت آیپد پرو

در ضمن اگر ویدیوی کانال JerryRigEverything را دیده باشید در این ویدیو آیپد پرو کاملا خم می‌شود، این در حالی است که تاکنون چنین شرایطی از سوی کاربران گزارش نشده است. در همین زمینه اپل شایعات موجود را بی پایه و اساس اعلام می‌کند و بیان کرده است که تاکنون گزارشات مهم و زیادی در این باره دریافت نکرده است.

در این راستا می‌توانیم بگوییم که اعتماد به نفس کوپرتینیویی‌ها در باره این موضوع نشان از این است که مشکل خم شدگی آیپد پرو 2018 ارتباطی با مشکل خم شدن آیفون 6 پلاس نیز ندارد. درواقع در آن زمان نیز حرف و حدیث‌های بسیاری در این زمینه در منابع خبری منتشر شده بود. به‌طوری که اپل مجبور شد بدنه آیفون بعدی خود را از آلومینیمی قوی‌تر تولید کند. با این حال اقدامات اپل در زمینه راضی نگهداشتن مشتریان و اطمینان دادن به آن‌ها قابل توجه و در نوع خود جالب است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha