استن لی را در انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse تماشا کنید

حتی مرگ هم نمی‌تواند مانع از حضور استن لی در فیلم انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse با حضور مشهورترین شخصیت خلق شده به دست این هنرمند فقید، یعنی مرد عنکبوتی شود.

استن لی، خالق کمیک‌های مارول، طبق عادت دیرینه‌اش همچنان به حضور در فیلم‌های ابرقهرمانی ادامه می‌دهد. این هنرمند مشهور و محبوب که چندی پیش درگذشت، این بار در انیمیشن جدید مرد عنکبوتی با نام Spider-Man: Into the Spider-Verse ظاهر شده است. البته لی در انیمیشن Ralph Breaks the Internet نیز به‌صورت خیلی کوتاه حضور پیدا کرده بود و همچنین در فیلم‌های آینده دنیای سینمایی مارول هم او را خواهیم دید، ولی حضور لی در Into the Spider-Verse را می‌توان مهمترین حضور افتخاری این هنرمند در یک فیلم پس از مرگش نامید. همچنین فیلم Once Upon a Deadpool هم در صحنه پایانی‌اش به استن لی ادای احترام کرده است.

ادامه این متن، بخش‌هایی از داستان انیمیشن Into the Spider-Verse را لو می‌دهد …

پس از مشاهده مرگ اسپایدر من اصلی یعنی پیتر پارکر (با بازی کریس پاین)، قهرمان جدید یعنی مایلز مورالز (با بازی شمیک مور) به دنبال یک لباس برای خودش می‌گردد. او یک دست لباس ارزان مرد عنکبوتی را از فروشگاه تهیه می‌کند و از فروشنده می‌پرسد که آیا این لباس برایش اندازه می‌شود یا خیر؟ فروشنده که همان استن لی است در جواب می‌گوید: «بالاخره اندازه‌ات می‌شود.»

البته علی‌رغم پیام گرم و پدرانه‌ای که لی در این سکانس به مایلز می‌دهد و به نوعی او را به عنوان قهرمان جدید تایید می‌کند، حرکت دوربین و نشان دادن دندان لی در این سکانس، آدم را به یاد فروشنده‌های طمع‌کار می‌اندازد. با این حال می‌توان گفت که او نقش مهمی را در تبدیل شدن مایلز به قهرمان جدید ایفا می‌کند؛ چون مایلز در بیشتر لحظات فیلم همین لباس را به تن دارد.

کریس میلر، تهیه‌کننده این فیلم در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

در ابتدا ما می‌خواستیم نقش پررنگ‌تری به لی بدهیم، نه اینکه او فقط در یک لحظه کوتاه حضور داشته باشد. این موضوع علاوه بر اینکه می‌توانست جذاب باشد و میراث لی را گرامی بدارد، بامزه هم بود.

البته فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse یک ادای احترام دیگر هم به استن لی دارد. در تیتراژ این فیلم (که نام تمام عوامل در آن ذکر می‌شود) جمله‌ای معروف از لی در بالای عینک معروفش مشاهده می‌شود. آن جمله از این قرار است:

کسی که به دیگران کمک می‌کند، فقط به این دلیل که این کار درستی است و باید آن را انجام دهد، بی‌تردید یک ابرقهرمان واقعی است.

همچنین پس از این پیام، یک جمله دیگر هم ظاهر می‌شود که این‌بار به هر دو خالق مرد عنکبوتی یعنی استن لی و استیو دیتکو اشاره می‌کند. دیتکو که این شخصیت را در سال 1962 طراحی کرده بود، در تابستان گذشته در سن 90 سالگی درگذشت. چند ماه پس از او هم استن لی 95 ساله با طرفداران کمیک‌های مارول و دنیاهای خیالی ابرقهرمانان، برای همیشه خداحافظی کرد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha