کاربر یوتیوب سارقان بسته پستی را این گونه ادب کرد!
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:04 دی 1397، 18:00

کاربر یوتیوب سارقان بسته پستی را این گونه ادب کرد!

با گسترش خرید اینترنتی، سرقت بسته پستی از جلوی در خانه‌ها بسیار زیاد شده است. یکی از کاربران یوتیوب با صرف شش ماه وقت، انتقام بامزه‌ای از سارقین گرفته است.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که یک بسته پستی به در منزل شما ارسال شده باشد، اما سارقان آن را به سرقت برده باشند؟ یک مهندس سابق ناسا روشی بسیار پیشرفته را برای ادب کردن سارقان بسته پستی به کار بسته که اگرچه بسیار وقت‌گیر بوده، اما انتقام خوبی از سارقان گرفته است.

بعد از سرقت بسته پستی مارک رابر، او به پلیس مراجعه کرد و وقتی آنها نتوانستند به او کمک کنند، او شش ماه تمام وقت گذاشت تا یک بسته هوم پاد ساختگی درست کند تا سارقان را برای سرقت وسوسه کند. این نقشه او به خوبی پیش رفت و او فیلمی که تهیه کرده بود را در کانال یوتیوب خود به اشتراک گذاشت.

بسته پستی / Posting Package

هنگامی که سارقین بسته را باز کردند، خرده کاغذهای تزئینی درون یک کاسه دارای موتور، به اطراف پاشید. این بسته همچنین دارای یک اسپری بد بو بود که باعث شد سارق بسته را به اطراف پرت کند. این بسته همچنین یک سنسور شتاب‌سنج داشت که سیگنال جی پی اس را برای رابر ارسال می‌کرد و او می‌توانست به محل برود و ببیند که چه بلایی به سر بسته پستی مورد نظر آمده است. از همه بهتر، چهار گوشی هوشمند در چهار جهت مختلف دور کاسه متصل شدند و ویدئوی ضبط شده را در فضای ابری ذخیره می‌کردند تا در صورتی که رابر نتوانست بسته را پیدا کند، به تصاویرش دسترسی یابد.

ویدئوی نهایی، پربازدیدترین ویدئوی یوتیوب در روزهای اخیر بوده است. این ویدئوی یازده دقیقه‌ای تمام توضیحات را در خودش دارد و یک سری دزد را به تصویر می‌کشد که با باز کردن بسته و دیدن داخل آن به شکلی عصبی شروع به خندیدن می‌کنند و با استشمام بوی بد مورد نظر، به فحش دادن می‌پردازند و سپس بسته را به بیرون از ماشین یا در سطل زباله پرت می‌نمایند.

البته، چند روز بعد رابر تایید کرد که برخی از عکس‌العمل‌ها در این فیلم دستکاری شده بودند. در واقع، رابر حدود یک دقیقه و نیم از ویدئوی اصلی را حذف کرد. او در توئیتر خود نوشت:

بعد از دریافت اطلاعاتی، به صحت دو مورد از عکس‌العمل‌ها در برابر این بسته مشکوک شدم. مشخص شد که دو نفر از این افراد همکار من را شناخته‌اند و به همین خاطر این دو عکس‌العمل را از فیلم حذف کردم که از این بابت شرمنده شما هستم.

دستگاه ساخته شده توسط راجر یکی از مثال‌های بسیار بامزه است که در آن یک نفر سعی می‌کند از سارقین انتقام بگیرد تا دیگر دست به سرقت بسته‌های پستی جلوی خانه‌ها نزنند. مثال دیگر در این رابطه مربوط به شخص دیگری می‌شود که صدای اسلحه را ضبط و از این بسته‌ها پخش می‌کرد تا سارقین احتمالی را بترساند. در سال 2013 مردی مسیری طولانی را طی کرد تا به زنی دست یابد که بسته آمازون او را به سرقت برده بود. این مرد آدرس ایمیلی را ساخت تا افراد به او اطلاعاتی در مورد سارق مورد نظر ارائه کنند.

بسته پستی / Posting Package

افراد دیگری هم بوده‌اند که اقدامات مشابهی را علیه سارقین بسته پستی انجام داده و دست به اقداماتی خلاقانه‌تر زدند. به عنوان مثال، شخصی در کالیفرنیای آمریکا بعد از آنکه به خاطر سرقت لپ‌تاپش به یکی از کارمندان شرکت پستی UPS مشکوک شد، نوعی دزدگیر ماشین و میکروفون را به بسته‌ای متصل کرد. بعد از آنکه کارمند مورد نظر بسته مربوطه را باز کرد، دزدگیر به صدا درآمد؛ هرچند که صاحب بسته نتوانست ثابت کند که کارمند مذکور بسته را برای سرقت محتویات درون آن باز کرده است.

هر قدر که خریدهای اینترنتی مرسوم می‌شود، سرقت بسته پستی نیز بیشتر از گذشته می‌گردد و این امر در آمریکا بیشتر دیده می‌شود. بر اساس اطلاعات منتشر شده، 30 درصد از آمریکایی‌ها گزارش کرده‌اند که بسته‌های آنها از جلوی در خانه به سرقت رفته است. علاوه بر اینها، نیمی از این افراد می‌دانند که بسته آنها توسط چه کسی به سرقت رفته است.

در حالی که بسته بمب خرده کاغذ تزئینی، روشی بامزه و بسیار جالب برای انتقام از سارق به شمار می‌رود، اما روش‌ عملی‌تر آن است که جلوی در خانه دوربین امنیتی نصب کنیم تا از سرقت‌هایی این چنینی جلوگیری شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha