آیا معرفی اینستاگرام داخلی احتمال فیلتر اینستاگرام را قوت می‌بخشد؟

پس از مطرح شدن زمزمه‌هایی در مورد فیلتر اینستاگرام ، حالا گفته می‌شود که اینستاگرام داخلی در حال شکل‌‌گیری است. روز گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد که قرار است برای اینستاگرام، یک جایگزین داخلی ارائه شود.

بعد از فیلترینگ تلگرام و آمدن نسخه‌های جایگزین متعدد این اپلیکیشن، حال نوبت به اینستاگرام رسیده است. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو است که روزبه‌روز ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی بیشتری به آن اضافه می‌شود. با این حال خبر می‌رسد که دبیر شورای عالی فضای مجازی، ابوالحسن فیروز آبادی، درخواست مذاکره‌ای با شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد و مکاتبات اولیه‌ای نیز با آنها صورت گرفته است. ایشان در این باره می‌گوید:

به دنبال آن هستیم که جایگزین داخلی برای اینستاگرام داشته باشیم و البته این جایگزین داخلی شکل گرفته اما هنوز قراری با شبکه اجتماعی اینستاگرام گذاشته نشده است.

ایشان در ادامه به این نکته اشاره کردند که تعداد زیادی از جامعه مذهبی کشور با اینستاگرام مشکل دارند و مطمئنا این مخالفت تاثیر خود را خواهد گذاشت. فیروز آبادی معتقد است که پلتفرم اینستاگرام مربوط به 10 سال پیش است که تازه به ثمر رسیده؛ پس به گفته ایشان، اپلیکیشن جایگزینی که امروز ارائه شود حداقل تا سه سال آینده به تکامل می‌رسد و مطمئنا تا آن زمان این نسخه جایگزین خیلی بهتر از اینستاگرام خواهد بود. ایشان همچنین اظهار کرد که اپلیکیشنی نظیر توئیتر نیز عقب افتاده است و با وجود به‌روزرسانی و بازسازی، باز هم بر مبنای مفهوم «میکرو بلاگ» کار می‌کند که قدیمی محسوب می‌شود.

این‌طور که به‌نظر می‌رسد جایگزین داخلی اینستاگرام می‌بایست طراحی و ساختار خیلی قدرتمندی داشته باشد که بتواند با اپلیکیشنی چون اینستاگرام رقابت کند. همان‌طور که مطلع هستید اینستاگرام تقریبا هر هفته آپدیت‌ها و به‌روزرسانی‌های جدیدی دریافت می‌کند که موجب می‌شود کارایی آن بیش از پیش شود. بنابراین نسخه جایگزین این اپلیکیشن احتمالا باید هزینه زیادی صرف زیرساخت‌ها و طراحی خود کند تا بتواند با این اپلیکیشن رقابت جدی داشته باشد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
علیرضا حسن پور 04 دی 1397، 13:31

اینستاگرام طلایی؟ یا هات اینستا؟ :) مسئله اینست

رقیه رنجبری 04 دی 1397، 16:21

دقیقا... هنوز یک جایگزین درست و حسابی واسه تلگرام نداریم !

سميرا اكرامی 09 دی 1397، 10:07

اصلا چرا باید وقتی یک تکنولوژی هست براش جایگزین بیاریم؟ چرا هزینه همچین حماقت هایی باید از جیب مردم پرداخت بشه؟ آیا جایگزین کردن تلگرام موفقیت آمیز بود که حالا رفتن سراغ اینستاگرام؟

رقیه رنجبری 14 دی 1397، 16:41

کاملا با نظرتون موافقم.