برخی از آیپد پرو های 2017 اپل با مشکل صفحه نمایش مواجه شده اند
محمد علی محمدی
نویسنده:محمد علی محمدی
ارسال شده در:05 دی 1397، 20:30

برخی از آیپد پرو های 2017 اپل با مشکل صفحه نمایش مواجه شده اند

گروهی از کاربران آیپد پرو 2017 در وبسایت اپل گزارش داده‌اند که نور سفید رنگی درست چند اینچ بالای دکمه هوم دستگاه آن ها ظاهر شده است.

ماه ژوئن گذشته کاربری با انتشار پستی در انجمن ارتباطی اپل گزارش داد که آیپد پرو 10.5 اینچی 2017 که متعلق به شخص دیگری بوده دچار مشکل شده است. ظاهرا نور سفید رنگی درست بالای دکمه هوم روی صفحه نمایش این تبلت ظاهر شده بوده است. اکنون سایر کاربران نیز با مشکل مشابهی مواجه شده‌اند. به نظر می‌رسد این مشکل ابتدا در ماه آوریل گزارش شده و تمامی صاحبان آیپد پرو که با این مسئله مواجه شده‌اند همگی از مشکل مشابهی گلایه دارند.

این نور سفید تنها در آیپد پروهای 10.5 و 12.9 اینچی سال 2017 اپل مشاهده شده است. این نور دو اینچ بالاتر از دکمه هوم این تبلت‌ها ظاهر شده است. کاربران گزارش داده‌اند این نور از تمامی نقاط صفحه نمایش روشن‌تر است. خبر خوب این است که بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه شدند توانستند با مراجعه به اپل استور تبلت خود را جایگزین کنند. اما کسانی که گارانتی دستگاه آن‌ها تمام شده اینقدر خوش شانس نیستند. این مشکل حتی اگر از نور پس زمینه تبلت نیز باشد، کاربران بدون گارانتی یا بیمه باید 449 دلار برای تعویض صفحه نمایش آیپد پرو 10.5 اینچ و 599 دلار برای مدل 12.9 اینچ آن هزینه کنند.

یکی از کاربرانی که این مشکل را گزارش کرده در توصیف آن نوشت:

یک نقطه نورانی حدود 1 یا 2 اینچ بالای دکمه هوم آیپد من ظاهر شده است. اولین بار هفته پیش وقتی چند تصویر با پس زمینه سفید نگاه می‌کردم متوجه آن شدم. این نقطه در تصاویر با پس زمینه تاریک‌تر مانند مشکی، خاکستری یا آبی دیده نمی‌شود و بیشتر در نور سفید خود را نشان می‌دهد.

از آنجایی که این مشکل پس از چند ماه استفاده از این دستگاه‌ها بروز کرده نمی‌توان با قطعیت گفت آیپد پروهای 11 و 12.9 اینچی سال 2018 نیز با مشکل مشابهی روبه رو خواهند شد. البته اگر چنین اتفاقی رخ دهد هم صاحبان آن‌ها نمی‌توانند از نوری که بالای دکمه هوم است شکایت کنند چراکه این مدل‌های جدید دکمه هوم ندارند و مانند آیفون‌های امسال از ژست‌های حرکتی و فیس آیدی استفاده می‌کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha