نسخه جدید بیکسبی در سامسونگ گلکسی اس 9 با مشکل مواجه است

براساس گزارش‌های رسیده، نسخه جدید دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ در گوشی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس مشکلاتی را برای کاربران به وجود آورده است.

Samsung Bixby 2.0/بیکسبی ۲.۰ سامسونگ / گلکسی اس 9

دنیای فناوری رمز و رازهای خود را دارد. گاهی اوقات سازندگان با هدف بهترشدن سراغ بروزرسانی نسخه‌های قدیمی‌تر می‌روند اما نتیجه بدست آمده عکس تصورات خواهد بود. گاهی پس از بروزرسانی سیستم عامل پیش می‌آید که برخی ویژگی‌ها به‌درستی کار نکنند. حال به‌نظر می‌رسد غول فناوری کره جنوبی با چنین مشکلی مواجه شده باشد.

طی چند روز اخیر دارندگان گوشی‌های گلکسی اس 9 (Galaxy S9) و گلکسی اس 9 پلاس (Galaxy S9 Plus) شرکت سامسونگ  پس از دریافت آپدیت اندروید 9 پای دچار مشکل شده‌اند.

سامسونگ طی روزهای گذشته نسخه رسمی آپدیت اندروید 9 پای (Android 9 Pie) برای دو گوشی گلکسی‌ اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس را منتشر کرده است. اما به اذعان نخستین نفراتی که آپدیت اندروید 9 پای را روی گوشی نصب کردند، دستیار هوشمند بیکسبی (Bixby) سامسونگ بعد از بروزرسانی به‌درستی کار نمی‌کند.

بیکسبی 2.0 (Bixby 2.0) دستیار هوشمند سامسونگ است که در گوشی هوشمند گلکسی‌ اس 9 همراه با اندروید 9 معرفی شده است. اما بسیاری از دستوراتی که در نسخه قبلی این دستیار هوشمند یعنی بیکسبی 1.0 کار می‌کردند، در نسخه بروزرسانی شده وجود ندارند. ظاهرا همین مسئله در گلکسی نوت 9 (Galaxy Note 9) مجهز به اندروید اوریو 8.1 نیز مشاهده شده است. از این‌رو احتمالا مشکل به وجود آمده به خاطر نسخه جدید دستیار هوشمند بیکسبی سامسونگ باشد.

با توجه به اینکه تازه چهار ماه از ورود گلکسی نوت 9 سامسونگ به بازار می‌گذرد، چنین اتفاقی تاحدی نتیجه ناامیدکننده‌‌ای برای این سازنده کره‌ای محسوب می‌گردد؛ بخصوص که سامسونگ برآن است تا دستیار هوشمند بیکسبی در گوشی‌های هوشمند را جایگزین دستیار صوتی گوگل کند.

آن دسته از دارندگان گوشی‌های گلکسی اس‌ 9 و گلکسی اس 9 پلاس که از بیکسبی زیاد استفاده می‌کنند بهتر است که سراغ آپدیت اندروید 9 پای نروند و همچنان با همان نسخه سیستم عامل قدیمی سر کنند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha