چگونه از فیس آیدی در آیپد پرو 2018 استفاده کنیم؟
نویسنده:علیرضا حسن پور
ارسال شده در:07 دی 1397، 14:00

چگونه از فیس آیدی در آیپد پرو 2018 استفاده کنیم؟

در این مطلب به تکنولوژی فیس آیدی (Face ID) در آیپد پرو 2018 نگاهی خواهیم داشت و راه‌های بهره‌وری بهتر از این ویژگی را مرور خواهیم کرد. نکات منحصر به فردی در رابطه با این قابلیت جدید آیپد وجود دارد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

یکی از نخستین مواردی که در آیپد پرو 2018 جلب توجه می‌کند، فقدان دکمه‌ی هوم است. نبود دکمه هوم نشان می‌دهد که آیپد پرو دیگر قرار نیست از تاچ آیدی برای گشودن قفل صفحه و خرید برنامه‌های اپ استور استفاده کند. در عوض، اپل برای اولین بار تکنولوژی فیس آیدی (Face ID) را در آیپد پرو معرفی کرده است. در حقیقت آیپد پرو بعد از گوشی‌های هوشمند آیفون، تبدیل به نخستین دستگاهی شد که از ویژگی تشخیص چهره این کمپانی بهره می‌برد. در بسیاری از موارد، فیس آیدی در آیپد پرو تفاوت خاصی با نمونه‌های آیفون ندارد اما چند ترفند خاص در این دستگاه وجود دارد که قصد معرفی آن‌ها را داریم.

 

تنظیم فیس آیدی

Face ID / فیس آیدی

در زمان راه‌اندازی آیپد پرو، از شما خواسته خواهد شد که شناسه چهره خود را تنظیم کنید. اگر از این پروسه گذر کردید هم جای نگرانی وجود ندارد و شما قادر خواهید بود بعداً از مسیر Settings > Face ID & Passcode > Set up Face ID این کار را انجام دهید. فرآیند راه‌اندازی کمتر از 1 دقیقه طول خواهد کشید. برای کار این کار لازم است تا آیپد پرو را روبری خود قرار دهید، طوری که بخش بالایی دستگاه، روبروی صورت‌تان قرار بگیرد. تنها در این مرحله است که موقعیت قرارگیری دوربین True Depth اهمیت دارد و بعدا در هنگام باز کردن دستگاه، فرقی نمی‌کند دوربین در کدام موقعیت قرار گیرد.

با این کار، فیس آیدی قادر به ترسیم یک نقشه از چهره شما خواهد شد. برای این کار لازم است تا اجازه دهید که سیستم دوربین، برای دو بار چهره شما را اسکن کند. آیپد را نگه داشته و اطمینان حاصل کنید که چهره شما در دایره نمایشگر قابل مشاهده است؛ سپس صورت خود را چرخانده تا نوار کنار دایره تا انتها پر شود. این راحت ترین روش ممکن برای شناساندن چهره به فیس آیدی است. در انتها یک بار دیگر فرآیند اسکن را تکرار کنید تا عمل ثبت چهره، با موفقیت به پایان برسد.

 

موقعیت دوربین برای فیس آیدی مهم نیست.

هنگام استفاده از آیفون‌های مجهز به فیس آیدی، لازم است تا گوشی خود را به طور عمودی نگه دارید؛ اما در آیپد پرو، محل قرار گیری دوربین True Depth اهمیتی ندارد و اگر دستگاه خود را به بالا، پایین، چپ و یا راست بچرخانید، باز هم فیس آیدی به خوبی کار خواهد کرد.

 

دوربین را نپوشانید.

Face ID / فیس آیدی

اگر به مکان قرارگیری دوربین True Depth توجه نداشته باشید، احتمال قرار گرفتن دستتان روی دوربین وجود دارد. در صورتی که دوربین پوشیده شود، مثلا در هنگام برداشتن آیپد پرو دست‌تان روی آن قرار گیرد، طبیعتاً در گشودن قفل صفحه ناموفق خواهید بود. در این موارد نیازی که گیج شوید و به دلیل مشکل فکر کنید. آیپد پرو در این مورد پیام «Camera covered» را بالای ساعت نشان داده و به یک علامت فلش، به مکان دوربین اشاره می‌کند. این پیام نه تنها در زمان گشودن قفل صفحه، بلکه حتی در زمان خرید اپلیکیشن‌های اپ استور نیز نمایش داده خواهد شد. (در صورتی که دوربین پوشیده شده باشد).

 

آیپد پرو 2018 را در چه فاصله‌ای نگه داریم؟

اگر چهره شما بیش از حد از دوربین فاصله داشته باشد، با پیام «Face is too far away» مواجه خواهید شد. در این مورد لازم است که چهره خود را در فاصله تقریبی یک بازو، یعنی 25 تا 50 سانتی متری آیپد قرار دهید.

 

سایر تنظیمات

Face ID / فیس آیدی

شما می‌توانید نحوه عملکرد فیس آیدی در آیپد پرو را کنترل کنید، یا یک چهره جایگزین را به آن بشناسانید. برای این کار باید از طریق تنظیمات فیس آیدی در iOS اقدام کنید. برای تعیین یک کلمه عبور به عنوان تنظیم امنیتی جانبی، باید به مسیر Settings > Face ID & Passcode رفته و کلمه عبور مورد نظر را ثبت کنید.

در بخش تنظیمات فیس آیدی امکان تنظیم نحوه کارکرد این ویژگی فراهم است و می‌توانید بایدها و نبایدهای مدنظرتان را اعمال کنید. برای مثال، می‌توانید گزینه نگاه کردن به صفحه نمایش را و پیغام «Require attention» مرتبط با آن را غیر فعال کنید، یا این که گزینه تشخیص چهره را از فرآیند تایید خودکار رمز عبور دستگاه حذف کنید. توجه داشته باشید که غیر فعال کردن هر یک از ویژگی‌های این بخش، سبب پایین آمدن امنیت فیس آیدی خواهد شد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha