مایکروسافت پتنتی برای یک نوع سیستم USB-C مغناطیسی ثبت کرده است
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:09 دی 1397، 20:30

مایکروسافت پتنتی برای یک نوع سیستم USB-C مغناطیسی ثبت کرده است

مایکروسافت در ماه می امسال، نوعی پتنت جدید را به ثبت رسانده که مربوط به یک کابل از نوع USB-C است که به صورت مغناطیسی به پورت خود متصل می‌شود.

مایکروسافت نوعی پتنت را برای یک سیستم USB-C مغناطیسی ثبت کرده که شارژ کردن را برای تبلت‌های سرفیس آینده و همین طور انتقال داده‌ها ساده‌تر از قبل می‌کند. درست است که سرفیس پرو 6 دارای نوعی رابط به نام سرفیس کانکت است، اما تبلت‌های سرفیس گو از USB-C استفاده می‌کنند و باید باور کرد که در نهایت تبلت‌های سرفیس پرو نیز دارای این نوع پورت شوند. پتنت مذکور که از سوی مایکروسافت در سازمان جهانی مالکیت معنوی یا WIPO و در تاریخ 23 ماه می گذشته ثبت شده، «مکانیزم چفت و بست فعال شده مغناطیسی» نام دارد و شماره ثبت شده آن US20180375251 است.

پتنت جدید مایکروسافت / Microsoft New Patent

در این پتنت نوعی کابل USB-C دیده می‌شود که در دو طرف چفت خود دارای آهنربا است. این پورت روی کامپیوتر نیز در داخل پورت، دارای یک نوع آهنربا شده است. بدین ترتیب، کابل می‌تواند حتی هنگامی که نسبتا در فاصله دوری از پورت قرار دارد به آن متصل شود و دیگر نیازی به وارد کردن نیروی خارجی نیست. همچنین این دو به راحتی از یکدیگر جدا می‌شوند و به سیستم آسیبی وارد نمی‌گردد. هنگامی که یک کابل USB-C غیرمغناطیسی به پورت متصل می‌شود، نوعی چفت درون پورت آن را نگاه می‌دارد؛ اما هنگامی که یک کابل مغناطیسی USB-C به پورت وصل می‌گردد، بخش‌های مغناطیسی چفت را حذف می‌کنند و باعث می‌شوند تا کابل USB-C تنها با نیروی مغناطیسی به پورت متصل شود.

پتنت جدید مایکروسافت / Microsoft New Patent

با استفاده از نوعی کابل USB-C که دارای نیروی مغناطیسی است، دیگر نیاز نیست که کاربران کابل خود را با فشار وارد پورت خود کنند. کابل مربوطه همچنین به سادگی و تنها با کشیدن از پورت خود در تبلت جدا می‌گردد. انجام چنین کاری روی دستگاه‌های معمولی باعث می‌شود تا پورت تجهیزات خراب شود، اما هنگام استفاده از رابط‌های مغناطیسی این اتفاق رخ نمی‌دهد.

البته، پتنت مورد نظر تضمین نمی‌دهد که مایکروسافت فناوری مذکور را در نسل آینده تبلت‌های سرفیس پرو مورد استفاده قرار دهد، اما با این وجود، قدمی درست در صنعت به شمار می‌رود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha