حکمرانی Aquaman در باکس آفیس هفته کریسمس
میلاد رستگاری فرد
ارسال شده در:11 دی 1397، 09:00

حکمرانی Aquaman در باکس آفیس هفته کریسمس

فیلم Aquaman با فروش فوق‌العاده خود در این هفته همچنان پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا و جهان است. با ما همراه باشید تا به بررسی باکس آفیس این هفته بپردازیم.

با توجه به این که نسبت به هفته قبل تنها دو فیلم جدید به روی پرده سینما رفته‌اند، صدرنشین‌های لیست باکس آفیس برای جایگاه خود تهدیدی احساس نمی‌کنند. Aquaman ساخته جیمز وان فراتر از انتظارات ظاهر شده و همچنان صدرنشین است.

Aquaman / آکوامن / باکس آفیس

ساخته ابرقهرمانی حماسی دی سی با بازی جیسون موموا در نقش آرتور کوری با فروش هفتگی ۵۱.۶ میلیون دلار و مجموع ۱۸۸ میلیون دلار، برای هفته دوم در صدر جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا قرار گرفت. اما این مقدار چندان قابل توجه به نظر نمی‌رسد اگر بدانید فروش جهانی این فیلم برابر با ۷۴۸.۸ میلیون دلار بوده‌است. با این اعداد و ارقام، این فیلم تا اینجای کار از فروش Justice League، Man of Steel و Suicide Squad پیشی گرفته و به فروش ۸۲۱.۸ میلیون دلاری Wonder Woman هم بسیار نزدیک است و در آینده نزدیک می‌تواند نیم نگاهی هم به رکورد ۸۷۳.۶ میلیون دلاری Batman V Superman که در حال حاضر پرفروش‌ترین اثر سینمایی دی سی در سطح جهان است داشته باشد. فروش هفته دوم Aquaman نسبت به هفته اول تنها ۲۴ درصد کاهش را تجربه کرده‌است. این آمار را مقایسه کنید با کاهش فروش ۶۹ درصدی برای Batman V Superman و ۴۵ درصدی برای Wonder Woman تا به این نتیجه برسید که پیش روی این فیلم به سمت رکورد پرفروش‌ترین فیلم دنیای سینمایی دی سی به این زودی‌ها متوقف نخواهد شد. دی سی از همیشه به ثبت اولین فیلم با فروش بالای ۱ میلیارد دلار خود نزدیک‌تر به نظر می‌رسد.

امیلی بلانت / Emily Blunt

فیلم Mary Poppins Returns هم هفته دوم خوبی را تجربه کرد و با افزایش فروش ۱۸ درصدی حتی از هفته اول خود نیز فروش بهتری داشت. این فیلم با بازی امیلی بلانت در نقش جادوگر پرستار بچه ۲۸ میلیون دلار در این هفته فروخت و به فروش مجموع جهانی ۱۷۳.۳ میلیون دلاری رسید.

فیلم Bumblebee اسپین آف Transformers ساخته تراویس نایت هم با ۲۰.۵ میلیون دلار فروش در این هفته در رتبه سوم ماند. Spiderman: Into The Spider-Verse با ۱۸.۳ میلیون دلار فروش هفتگی و رسیدن به مرز ۱۰۰ میلیون دلار فروش در آمریکا همچنان در رتبه چهارم ایستاده‌است. فیلم The Mule ساخته کلینت ایستوود هم در سومین هفته حضور خود در جمع ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس، با فروش ۱۱.۸ میلیون دلاری در رده پنجم ایستاد.

رتبه‌های ششم و هفتم محل روبرو شدن دو دوست و همکار سابق یعنی آدام مک کی و ویل فرل بود. فیلم سیاسی انتقادی Vice ساخته مک کی برنده این رقابت بود و و با فروش ۷.۸ میلیون دلاری در جایگاه ششم ایستاد و جایگاه هفتم هم به فیلم Holmes And Watson با فروش ۷.۳ میلیون دلاری رسید. البته با توجه به نقدهای بدی که این فیلم دریافت کرده بود این جایگاه برای Holmes And Watson چندان هم بد نیست.

در جایگاه هشتم فیلم کمدی Second Act با بازی جنیفر لوپز و فروش ۷.۲ میلیون دلاری قرار گرفت. دنباله انیمیشن Wreck-It Raplh یعنی Ralph Breaks The Internet هم با ۶.۵ میلیون فروش در رده نهم قرار گرفت. فروش این فیلم در آمریکا برابر با ۱۷۵ میلیون دلار بوده‌است. در نهایت و در جایگاه دهم هم فیلم The Grinch با فروش ۴.۲ میلیون دلار، فروش کل خود در آمریکا را به ۲۶۵ میلیون دلار و باکس آفیس جهانی خود را نیز به ۴۶۹.۳ میلیون دلار رساند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha