حالت تاریک (Dark Mode) در گوگل کروم برای ویندوز 10 تأیید شد
هاتف پوررجبی
نویسنده:هاتف پوررجبی
ارسال شده در:12 دی 1397، 17:00

حالت تاریک (Dark Mode) در گوگل کروم برای ویندوز 10 تأیید شد

سرانجام شرکت گوگل تأیید کرد که حالت تاریک در گوگل کروم را که یکی از خواسته‌‌‌های اصلی کاربران بوده است، به این مرورگر در کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 خواهد آورد.

شرکت گوگل شروع به ارائه حالت تاریک (Dark Mode) در محصولات و سرویس‌های خود نظیر سیستم عامل اندروید و یوتیوب کرده است. برخی از کاربران معتقدند که تم‌‌های تاریک باعث می‌شوند که به چشمان آسیب کم‌تری وارد شود. اگر شما هم یکی از این افراد هستید و کامپیوتری مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 دارید، خبر خوبی برایتان داریم؛ گزینه حالت تاریک به مرورگر گوگل کروم اضافه شده است.

YouTube Dark Mode / حالت تاریک یوتیوب ,dkn,c 10

این خبر توسط توسعه دهنده گوگل کروم به نام پیتر کاستینگ (Peter Kasting) تأیید شده است که در ماه مه 2018 (اردیبهشت ماه) گزارش یک باگ را که مربوط به داشتن حالت تاریک بود، ثبت کرد.

پیتر کاستینگ در آن زمان این گونه نوشته بود:

ویندوز 10 به کاربران اجازه می‌دهد که اپلیکیشن‌ها را در حالت روشن (Light) یا تاریک (Dark) تنظیم کنند. کروم باید به این موضوع احترام بگذارد. اگر سیستم در حالت تاریک باشد، واضح‌ترین روش این است که از طرح پیش فرض رنگ حالت ناشناس (Incognito Mode) در حالت عادی (Normal Mode) استفاده شود. در طولانی مدت، شاید جوابی بهتر داشته باشیم. این امر مدت‌ها است که یکی از پر تقاضاترین درخواست‌های خارجی بوده است.

به زمان حال بر می‌گردیم و کاستینگ در یکی از پست‌های ردیت (Reddit) تأیید می‌کند که کار حالت تاریک بومی نسخه دسکتاپ مرورگر گوگل کروم در حال انجام است. با توجه به این که تیم‌‌های متفاوتی بر روی نسخه‌های موبایل و دسکتاپ مرورگر گوگل کروم کار می‌کنند، او نمی‌داند که چنین چیزی برای نسخه موبایل این مرورگر در کار خواهد بود یا خیر،‌ اما یک تم تاریک بومی برای ویندوز 10 عرضه خواهد شد.

این حرکتی هوشمندانه برای گوگل است، به خصوص هم اکنون که این شرکت اعلام کرده است که برای اضافه کردن گزینه تاریک به گوگل کروم نسخه macOS Mojave برنامه‌ ریزی کرده است. انتظار می‌رود که حالت تاریک برای گوگل کروم در اوایل سال 2019 در دسترس باشد، شاید با انتaار نسخه 73 گوگل کروم این گزینه در دسترس کاربران قرار گیرد. برای فعال کردن حالت تاریک در گوگل کروم نصب شده بر روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10، جدول زمانی مشخصی به اشتراک گذاشته نشده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha