فیلتر اینستاگرام یک قدم تا اجرایی شدن فاصله دارد

فیلتر اینستاگرام یک قدم تا اجرایی شدن فاصله دارد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طبق اعلام جواد جاویدنیا، دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، شبکه اجتماعی اینستاگرام به زودی در ایران فیلتر خواهد شد.

طبق آخرین گفته‌های جواد جاوید‌نیا، سرپرست معاونت امور فضای مجازی ایران و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (فیلترینگ)، اینستاگرام این شبکه اجتماعی محبوب ایرانی‌ها ساعت‌های آخرش را بدون فیلترینگ سپری می‌کند و دسترسی آزاد به این برنامه محبوب در ایران به کلی محدود خواهد شد.

جواد جاویدنیا در مصاحبه خود با ماهنامه پیوست بیان کرد:

اینستاگرام یک بار فیلتر شد و دولت گذشته وعده داد که با کمک فیلترینگ هوشمند می‌تواند این فضا را کنترل کند اما متاسفانه در این زمینه هم هزینه‌های بالایی صورت گرفت ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم. هم اکنون دستور قضایی برای فیلتر این سرویس داریم و نظر اکثریت شورای عالی فضای مجازی نیز مبنی بر فیلتر شدن این سرویس است.

جواد جاوید‌نیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی ایران و دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) در ادامه افزود :

طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی ترافیک اینستاگرام از یک سطح بالاتر نباید میرفت که متاسفانه رفت و از طرفی بر اساس مصوبات این شورا باید دولت برای فعالیت این شبکه در کشور مجوز صادر می‌کرد که این کار هم انجام نشده است. در حال حاضر به صورت یک طرفه دستگاه قضایی می‌تواند با توجه به انجام نشدن مصوبات شورا اقدام کند، اما فعلا منتظر اجماع نظر در این زمینه هستیم ولی اگر صبر کردن فایده نداشته باشد دادستان کشور تصمیم لازم را خواهد گرفت.

فیلتر اینستاگرام

فیلتر نشدن اینستاگرام و تلگرام یکی از وعده‌های دکتر حسن روحانی رییس جمهور نیز بود که وزیر جوان، آذری جهرمی هرگز دستش به دکمه فیلتر نخواهد خورد!

فیلترینگ اینستاگرام در حالی اتفاق افتاد که در دی ماه ۱۳۹۶ به دلیل انتشار اخبار اعتراضات مردمی در این ماه یکبار به فیلترینگ کشیده شد و در سال‌های قبل نیز دولت با هزینه‌هایی میلیاردی فیلترینگ اینستاگرام را به صورت هوشمند عملی کرد اما برنامه اینستاگرام با یک تغییر الگریتم توانست تمام این هزینه‌ها را دور بزند و خود را از این بند آزاد کند.

فیلتر شدن اینستاگرام پس از فیلترینگ تلگرام در ایران بسیار قابل پیشبینی بود اما عدم وجود جایگزین داخلی این عمل را به تاخیر انداخته بود که طبق آخرین اطلاعات کسب شده توسط تیم پلازامگ برنامه اینستاگرام داخلی به زودی پس از فیلترینگ اینستاگرام معرفی می‌شود. این استراتژی آشنا پس از فیلترینگ تلگرام به صورت معرفی برنامه‌هایی مانند سروش، هاتگرام، بله و … انجام شد که دولت سعی در انتقال کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی داشت که البته طبق گفته خود آذری جهرمی با شکست مواجه شد. در آخر اما باید دید آیا کاربران اینستاگرام مانند تلگرام در این شبکه اجتماعی محبوب باقی می‌مانند یا از آن کوچ می‌کنند؟

کلام آخر

لطفا نظر خود را در مورد فیلترینگ اینستاگرام با ما به اشتراک بگذارید. آیا شما پس از فیلتر اینستاگرام در این شبکه اجتماعی باقی خواهید ماند یا خیر؟ با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازامگ همراهی کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
کبری
.
12 دی 1397، 14:15
پاسخ
0
2
دلمون به همین اینستاگرام خوش بود همینم فیلتر میکنن! مرسی از سایت خوبتون
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood